Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

patroc, 6 lat temu
Rok produkcji 2008
Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 80KM 59kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Bardzo ładnie pracująca skrzynia biegów, lekko i szybko przełączajaca biegi. Sprzęgło bez zastrzeżeń
Nie mam żadnych zastrzeżeń do tego modelu. Nadwozie dopracowane, praktyczne, silnik na swoją pojemność bardzo dobry i bezproblemowy. Częsci b dobrze dostępne i nie drogie. Poprostu Volkswagen czyli auto dla ludu :)
Troszkę droższy rozrząd ze względu na dwa paski, ale można znaleźć na Continentalu za 350 PLN. Silnik idealny pod LPG bez Start Stop itp niepotrzebnych systemów. Do jeżdzenia na codzien i na trasy kilkaset kilometrów OK
Moja skrzynia akurat pracuje rewelacyjnie. Lekko wchodzą biegi, przełożenia dobrze zestrojone. Auto na tempomacie jedzie 130km/h przy obrotach 3900obr/min
W tej klasie pojazdu wielowahacz z tylu i b dobre prowadzenie. Jest to compact i wiecej nie trzeba. Trzeba dodać ze to samo zawieszenie i płyta podłogowa jest wykorzystywane w Skodzie Octavia II FL. To o czymś świadczy.
Widoczność b dobra we wszystkich kierunkach
Przełączniki na swoim miejscu, schowki i półki w drzwiach praktyczne. Miejsce na dwie butelki lub kubki w środkowej konsoli
Szybkie nagrzewanie silnika, szybkie odparowywanie szyb jeśli jest wymagane przy klimatyzacji. Dobre ogrzewanie w chłodne dni
W tej klasie pojazdu bardzo dobrze
Mogłoby być lepiej, ale to pewnie "zasługa" silnika. Ja ogólnie kręcę motor do 4000obr/min. Na długiej trasie ( jechałem ze Niemiec ok 1000km ) nie czułem zmęczenia akustycznego
Prosta konstrukcja, tanie częsci, łatwo dostępne.
Golfy ogólnie dość dobrze stoją cenowo, ale ma to odzwierciedlenie w swoich walorach.
Ja nie zauważyłem na razie usterek. Sprawdziłem auto przy kupnie pod względem technicznym. Auto było eksploatowane w Niemczech. Stan oceniam na b dobry
Bez usterek jak do tej pory

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 80KM 59kW [l/100km]

7,1