Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

bojakk, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Na co dzień do miasta i okazjonalne wypady gdzieś dalej się nadaje. Niezłe zawieszenie, silnik sprawniejszy niż to się wydaje z danych na papierze.
Szczytem myśli technicznej nie jest, ale nadrabia kulturą pracy i elastycznością. Brakuje trochę mocy, chociaż i tak uważam, że nie jest źle jak na 80 KM. Raczej nie przepada za wysokimi obrotami.
Tak jak powinno być i tyle. Sprzęgło odpowiednio wspomagane, w sam raz do miasta.
Póki co nie mam zastrzeżeń, odpowiednio sprężysty, samochód jest przewidywalny i pewny. Zawieszenie pracuje cicho, wspomaganie servotronic jest super.
No tutaj mogłoby być lepiej, całe szczęście, że VW przestał oszczędzać na prawym lusterku. Do tyłu jest kiepsko przez grube słupki i małą szybę.
Jak to Volkswagen.
Ogrzewania nie sprawdzałem, klima (climatic) działa ok. Problem pojawia się jak dobrze pada, trzeba wtedy włączyć klimę, bo szyby parują, nawet jak się jedzie samemu.
Jak na kompakt, to super, może pasażer z przodu mógłby mieć więcej miejsca na prawą stopę. Mam 187 cm wzrostu i na miejscu kierowcy nie mam prawa narzekać. Co więcej jak usiądę za sobą, to mam miejsce na nogi i byłbym w stanie przetrwać tak dłuższą drogę.
Dopóki silnik nie przekracza 3,5 tys obrotów jest ok, później dobrze go słychać. Generalnie jest nieźle.
Jazda głównie po mieście, maksymalnie wyszło 8,3 l/100km, ostatnio 7,8 l/100km, ale bez klimy. Stosuję się do zasad ekonomicznej jazdy. Jest to wynik bez stania w korkach, jeśli już to raczej chwilowych. Na trasie wyszło średnio 6,6 l/100km, więc bez rewelacji, ale jak na nasze drogi, włączoną klimę i ciągłe wyprzedzanie jest ok, tym bardziej, że średnia ponad 75 km/h, a samochód był jeszcze niedotarty. Nie jechałem nim oszczędnie na długiej trasie.
Za samochód z właściwie wszystkim, co niezbędne (brak ESP i pierdół typu światłą przeciwmgielne) wyszło 55,5 kPLN, w cenie ubezpieczenie, klima, 5 drzwi, alarm. Radio fabryczne kupione na allegro za 600PLN. Wcale nie jest tak drogo, bo za 52 KPLN mogła być nowa fabia z podobnym wyposażeniem (gorsze w zakresie bezpieczeństwa, ale więcej dodatków jak komputer, czujniki cofania itd.).
Jeszcze nic, ale to dopiero 3 tkm.
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 75KM 55kW [l/100km]