Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

kenvar, 11 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2006
Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Odpukać - 60 tys. km na polskich drogach i końcówki drążków, amortyzatory, wahacze itd. wszystko sztywne i nie ma się do czego dotykac
Inne
Pali na dotyk. Silnik nie przechodził żadnych napraw. Fajnie trzyma niskie obroty. Nigdy nie zgasł. Jednostka napędowa naprawdę bardzo dobra. Jedynie spalanie - mogło by być niższe jak dla tej pojemności - ale to się wiąże z prędkością jazdy - jak się jedzie 100 +/- 10 km/h to spalanie 6 ÷ 6,5 l/100. Jak się jedzie niewiele więcej pojedzie 130 km/h to spalanie 1 ÷ 1,5 l/100 w góre.
Nie ma się do czego przyczepić. Gdyby miał jeszcze 6 bieg to było by rewelacyjnie.
Nie miałem, jak do tej, pory z nim żadnych problemów. Absolutnie nic się do niego nie dotykałem. Mimo to pewnie wchodzi w zakręty i dobrze trzyma się drogi. Wszystko to za sprawą szerokości tego auta. Jest chyba najszerszym autem w swojej klasie, co sprawia że ma się wrażenie maksymalnej pewności z jazdy na zakrętach.
Nie ma co narzekać, aczkolwiek odnoszę wrażenie że siedzenie mogło by być trochę wyżej zamontowane. Wówczas widoczność z przodu zdecydowanie by się poprawiła. Jeśli chodzi o widoczność na boki - wszystko w jak najlepszym porządku. Również z tyłu za sprawą dużej szyby nie ma się do czego przyczepić
Wszystko na swoim miejscu i łatwo dostępne. Sam posiadam dość duże palce - i na szczęście przyciski nie są wykonane tylko dla kobiet nie rzucających cienia. Pewnie wciskam przyciski te które chcę a nie ten które chcę + 3 sąsiednie.
Być może to mały mankament tylko mojego egzemplarza, ale po włączeniu nawiewu po 10 sekundach mam zawilgoconą szybę od środka, a później po kolejnych 20 jak już nawiew wysuszy szybę jest wszystko ok. Na początku myślałem że mam zawilgocony filtr kabiny jednak jego wymiana nic ciekawego nie wniosła. Dodam że dzieje się tak tylko w dni o dużej wilgotności. Co do ogrzewania - zero uwag. Wszystko ok.
Jak na tej klasy samochód to jest naprawdę miejsca opór. Wystarczy zaparkować nim przy samochodzie o klasę wyżej - np. Passacie i zobaczyć z okna mieszkania jego szerokość. Wcale nie ustępuje pod tym względem Passatowi. Miejsca na nogi tez jest wystarczająco nawet dla większych osób.
Limuzyna to nie jest - więc nie oczekujmy od tego auta wyciszenia kompletnego. Jak dla mnie OK.
Mogło by być niższe jak dla tej pojemności - ale to się wiąże z prędkością jazdy - jak się jedzie 100 +/- 10 km/h to spalanie 6 ÷ 6,5 l/100. Jak się pojedzie 130 km/h to spalanie 1 ÷ 1,5 l/100 w góre. Zdecydowanie by się przydał 6 bieg - wówczas w trasie można by zejść ze spalaniem do 6 ÷ 6,5 l/100 przy średniej prędkości około 130 ÷ 140 km/h. Szkoda że go brak. W mieście 7,5 ÷ 9 w zależności ile czasu się w korku spędzi oraz od tego jak szybko zawijamy się spod świateł.
Nigdy mnie nie zawiódł
Nigdy mnie nie zawiódł