Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
To mój pierwszy VW (nie licząc 9 letniego polo) ciężko w sposób trzeźwy ocenić. Ma mnóstwo plusów, pachnie nowością i jest taki zajeb.... :). Świetnie zaprojektowane auto, jest przemyślane i ... ładne to taka konserwatywna \"ładność\". Mój Golf jest czarny założyć mu 16 lub 17 calowe felgi i nie można od niego oderwać zwroku. Powiecie, ale nowy fiat bravo ma tyle stylu... ja powiem że to somochód dla bab :) ale ale to nie koniec samochód ma jedną gigantyczą wadę (nie wpływa na ocenę) lubią go złodzieje, niestety marwię się o to że niedane będzie mi się cieszyć nim długo :(
Jest cichy, szybki, mało pali. Zachwyca dostępnością momentu obrotowego. Przyjemnie brzmi. W zasadzie same zalety.
Trochę denerwujący krótki pierwszy bieg, ale całokształt bardzo pozytywnie. Fajnie że jest szósty bieg, znacznie zmniejsza hałas przy prętkościach podróżnych, nie wspominając o oszczędności paliwa. Pytanie dlaczego wszyscy producenci nie wprowadzają sześcio biegowych skrzyń? Honda zawiodła mnie na całej linii gdy przy 80 tys km skrzynia sie rozwaliła koszt 3500 zł. Do tej pory się zastanawiam jak to jest możliwe w hondzie?
Przyjemnie sprężysty, zapewniający dużo frajdy z jazdy i w miarę komfortowy. Nie radzi sobie z poprzecznymi nierównościami, targając trochę i hałasując. Dziury wybiera bardzo ładnie nie dając o tym znaku. Porównując z zawieszeniem jakie było w moim poprzednim samochodzie (honda civic sedan z 2003roku)czyli totalnie nie wyczuwalnyn którego się bałem, w vw jest super.
nie zwaracam na to uwagi widze gdzie jadę i to mi wystarcza. Mam pewną umiejętność wyczuwania wielkości pojazdu i wiem kiedy muszę uważać.
wszystko tam gdzie powinno być
ogrzewanie jest sterowana automatycznie (nie wiem jak działa klima bo zima na zewnątrz) i działa bardzo dobrze
Należę do wysoki osób i za kierownicą potrafię sobie znaleźć wygodną pozycję. Co ciekawe pasażer który siedział by za mną i był by tego samego wzrostu co ja też czuł by się komfortowo. Brawo, rzadko się zdarza w samochodach tej klasy aby w środku było tyle miejsca. Bagażnik nie rozpieszcza, ale za to ma bardzo regularne krztałty.
hmm musiałbym się zastanowić nie mam co porównywać z hondą która to była najgłośniejszym samochodem jakim jeździłem nie zapewniającym ani trochę komfortu. Powiem tyle przy 140km/h w kabinie jest w miarę cicho. To chyba dobrze jak na tą klasę.
Jak na samochód na dotarciu wynik 8,0 / 100km w miescie to jest niesamowity wynik. Oczywiście jazda nie jest szaleńczo szybka, ale na pewno dynamiczna. W trasie ciężko ocenić, bo jeszcze nie jeździłem :)
Z tym to w ogóle jakiś czad jest, samochód ma auto klimę, radio z cd mp3, skórkę na kierownicy, automatyczne wycieraczki, automatyczne światła, świetną tapicerkę, silnik TSI i to wszystko na wyprzedaży za 55 tys zł. Niesamowite :)
samochód nowy
samochód nowy