Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Pawik, 12 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Bardzo dobre hamulce, które kilkukrotnie wyratowały mnie z opresji. Niezły silnik TSI. Poza tym bardzo dobry i precyzyjny układ kierowniczy. No i oczywiście wygląd auta - nadal mi się podoba.
To moja druga opinia po przejechaniu kolejnych 50tys. km od poprzedniej przy 16tys. km. VW Golf V to dobry samochód. Nigdy mnie nie zawiódł. Jak się o niego dba - m.i.przeglądy, rozważne traktowanie turbiny, bieżąca kosmetyka, unikanie dziur na drodze - odwdzięczy się z nawiązką.
Do tej pory silnik TSI spisuje się bez zarzutów. Jest nadal żwawy i cichy. Jedyne co irytuje to praca silnika na wysokich obrotach tuż po jego uruchomieniu przez około 30s. Dzieje się tak praktycznie zawsze po uruchomieniu zimnego silnika, gdy na dworze temperatura jest w okolicy 20 stopni i wyżej. Według serwisu jest to normalne.
Bardzo dobra i precyzyjna, pracuje lekko. Czasami haczy, ale to wciąż wina mojego nieuważnego operowania gałką i sprzęgłem niż samej skrzyni.
Tak jak pisałem 2 lata temu to najsłabszy element auta. Na szybko pokonywanych zakrętach przechyla się niebezpiecznie, na słabej nawierzchni hałasuje. Eksperymentowałem z różnymi ciśnieniami opon i niewiele to pomagało. Pozostałem przy znamionowym ciśnieniu 2 atmosfer.
Do przodu bardzo dobra, do tyłu słaba. W poprzednim aucie widoczność we wszystkich kierunkach była wzorowa. W golfie jest dużo gorzej. Można się jednak przyzwyczaić.
Ergonomia wzorowa. Nic dodać nic ująć.
Jest całkiem dobrze. W lecie klimatyzacja działa wydajnie. W zimie dosyć długo nagrzewa się wnętrze, ale jest to do wytrzymania.
Miejsca pod dostatkiem. Nikt nie narzeka. Bagaże też mają wystarczająco miejsca.
Jest dobrze. Nawet przy dużych prędkościach autostradowych (nie w Polsce) w kabinie jest w miarę cicho.
W poprzedniej opinii źle oceniłem spalanie. Oczywiście dane katalogowe to czysta teoria, ale w rzeczywistości źle nie jest. Przy minimum chęci można golfem z silnikiem TSI jeździć bardzo oszczędnie. Przy spokojnej jeździe pozamiejskiej spalanie na poziomie nieco ponad 5L/100km jest osiągalne bez problemu. Niestety aż tak spokojnie nie jeżdżę więc u mnie średnio wychodzi nieco ponad 7L/100km. W ruchu autostradowym przy sporych prędkościach można zmieścić się w 8,5L/100km. Jest zatem nieźle.
Jest ok. To jest VW więc musi kosztować.
Małe problemy z wydechem i radiem. W sumie rzeczy nieistotne dla działania samochodu. Na karoserii jest już trochę odprysków od kamieni więc twardość lakieru jest raczej przeciętna.
Nadal bez żadnych poważnych awarii... odpukać. Oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]

6,9