Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Zbyszek, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 102KM 75kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen Golf V Hatchback 1.6 i 102KM 75kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Jestem mile zaskoczony obszernością wnętrza, bogatym wyposażeniem jak na Volkswagena,ocynkowanym nadwoziem i dotychczasową bezawaryjnością.
Co prawda samochód nabyłem od pierwszego właściciela (znajomego) po dwóch latach eksploatacji (42 000 km) to jednak samochód dał się poznać jako dobry niezawodny nabytek, bez względu czy na lato czy na zimę. Pojazd bez najmniejszej przeszłości wypadkowej odwdzięcza się poprawną eksploatacją.
Jak dla mnie moc wystarczająca, choć na to zużycie paliwa mógł by być mocniejszy.
Biegi wchodzą bez żadnych problemów.
Przy tym przebiegu nie słychać żadnych odgłosów, ani luzów. Dzięki sztywności lepiej się prowadzi.
Widoczność we wszystkie strony prawidłowa, choć słupki przednie i boczne mogą zasłaniać widoczność jeżeli ktoś lubi siedzieć nisko i pochylony do tyłu.
Wszystko na swoim miejscu, prosta obsługa - czytelna.
Bardzo szybko silnik osiąga optymalną temperaturę i bez względu na warunki atmosferyczne utrzymuje stałą wartość. Jedyne zastrzeżenia to do parujących szyb w drzwiach tylnych bocznych przy siedzących pasażerach, ale to raczej problem wszystkich samochodów.
Jak go testowałem nie mogłem uwierzyć, że jest tak przestronny. Jedynie bagażnik mógłby mieć trochę większy.
Jak chodzi na wolnych obrotach, praktycznie nie słychać silnika, lecz przy wciśnięciu pedału gazu nieco go słychać.
Nie jestem zadowolony ze zużycia na średnim poziomie 7,5 litra na 100 km. Gdyby spalał o 1 litr mniej byłoby rewelacyjnie. Od wiosny mam założoną instalację gazową i średnie spalanie gazu (bez względu czy w trasie czy codziennie do pracy ok. 20 km w cyklu mieszanym) spala ok. 8,5 l/100 km.
Samochód dość drogi na tego rodzaju model pojazdu w porównaniu do innych modeli tej samej klasy, ale jego wykonanie (i mam nadzieję bezawaryjność) muszą kosztować.
Do tej pory nie miałem dosłownie żadnych problemów z samochodem. Nie byłem u żadnego mechanika. Jedyną rzeczą jaką zrobiłem to sam wymieniłem olej i filtry, no i oczywiście żarówkę świateł drogowych.
Żadnych usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 102KM 75kW [l/100km]