Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Silnik 3.2 R32 250KM 184kW
Rok produkcji 2006
Volkswagen Golf V Hatchback 3.2 R32 250KM 184kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jestem mega pozytywnie zaskoczony komfortem tego,auta
Dźwięk tego auta poraża i chce się więcej więcej więcej słuchać. Mój ma skrzynie DSG i po prostu praca tego zestawu jest nie do opisania. Auto może nie jest najszybsze ale ma swój klimat i w przebraniu dla ludzi nie znających tej wersji jest zwykłym golfem. I to jest za co go cenie.
Silnik jest ostatnim prawdziwym V6 montowanym w golfie. Po nim już tylko odkurzacze. Jedynie na co trzeba uważać to łańcuch rozrządu i jak zaczyna go być słychać wymienić i cieszyć się jazdą oraz niesamiwitą elastycznością tego auta. 6 bieg i 50 km/h wciskasz lekko gaz auto przyspiesza bez potrzeby redukcji. Niesamowite przeżycia
DSG to najlepsza obecnie skrzynia a w wersji z 6 biegami bardzo wytrzymała
Jestem pozytywnie zaskoczony komfortem tego auta. Wcześniej jeździłem Subaru STI i golf jest bardziej komfortowy przy zachowaniu sportowego stylu tego auta. Jazda na podobnym poziomie co Subaru jeżeli chodzi o trzymanie w zakrętach. Jedynie przy małych prędkościach czuć sportowe zawieszenie ale nie na tyle aby plomby z zębów wypadały ;-)
W niebieskim trzydrzwiowym zestawieniu wygląd mega. Od tylu te dwie rury wyglądają bardzo fajnie i nawet najnowsze Porsche 911 skopiowało ten wydech :-)
Jak na sportowe auto jest dobrze ale trzeba uważać
Wsiadasz i od wszystko jest jasne i w zasięgu ręki.
Klima mogłaby być bardziej wydajna ale to mankament wszystkich aut klasy kompakt
Jak dla mnie w zupełności wystarcza
Jeszcze otwieram szyby aby słuchać tej symfoni dobiegającej z tylu auta :-)
Przy takim aucie ceny części w salonie bardzo przyjazne i nie opłaca się kupować gdzie indziej :-) To auto nie jest dla skner liczących każdą złotówkę
Cena może i duża w zakupie używanego auta ale radość wrażenia z jazdy i posiadania tego auta wynagradzają wszystkie wydatki
Mikrostyki lubią się zepsuć ale wymiana zamka który kosztuje niewiele przywraca wszystko do porządku
Nie stwierdziłem jak na razie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.2 R32 250KM 184kW [l/100km]

10,4