Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Krzysiek, 8 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Golf V Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : świetnie trzyma sie drogi
Całkiem miły dla oka, świetnie się trzyma drogi, jest solidnie wykonany
Ta jednostka znana jest na całym świecie i dużo nie trzeba mówić, jak na 105KM jest dynamiczny, odrobina szaleństwa przy wyprzedzaniu czyli od 60km/h do 100km/h na trzecim biegu delikatnie wbija w fotele, czwórka wchodzi na takich obrotach, że nie ma żadnej turbodziury.
Tu tylko cztery gwiazdki, bo mimo iż jest precyzyjna, trochę ciężko wchodzi dwójka- jechałem Octavią 2013r. w benzynie i tam chodziło to znacznie płynniej. Może dlatego, że ma 100 000km mniej. Zacząłem sie też zastanawiać, czy nie za szybko wrzucam dwójkę, bo robiłem to przed skrzyżowaniem, kiedy miałem 30-40km/h. Teraz zacząłem zwracać na to uwagę i jest nieco lepiej
Pięć gwiazdek, czy jedzie się 80km/h czy 120km/h kierownica nie "buja się", po puszczeniu kierownicy jedzie jak po sznurku.
To jest hatchback, dość sportowy bo nisko zestrojony, ale w porównaniu do Alfy Romeo 159 widoczność jest lepsza. Dla mnie bez zarzutów.
Klima szybko chłodzi, szybko grzeje. Podgrzewane fotele grzeją jak każde inne, normalna sprawa. Nie ma problemów z parowaniem.
Bardzo dużo miejsca szczególnie z tyłu, więcej niż w bliźniaczej Ibizie.
Dobrze wyciszony, podczas jazdy silnik nie "wyje", nie ma się do czego przyczepić. Chyba, że ktoś nienawidzi "wieśwagenów", takim zawsze wszystko jest najgorsze.
Mam wersję Bluemotion, czyli bardziej oszczędną. Po wyjeździe z miasta zrestetowałem komputer i jechałem maksymalnie ekonomicznie jak się dało, 5. bieg 80km/h 1300 obrotów... 20 kilometrów ze średnią 3 litry/100 ! Niżej zejść się nie da. No ale wiadomo, ze tak sie nie da też jeździć, 100km/h na dziewięćdziesiątce daje jakieś 4-4,5l takze mało. Przy dynamicznej jeździe- wyprzedzanie, redukcja, 100-140km/h maksymalnie 5,5 litra.
Tani nie jest, ale warto zapłacić.
Brak
Nie było niczego poważnego (odpukać), 250zł za czujnik ciśnienia przy filtrze DPF

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf V Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW