Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Yakuza, 4 lata temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Golf V Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mimo że coś tam stuka puka od 2 lat, jeździ i nic się nie dzieje :)
Inne : Co jakis czas dolewam 100 ml plynu chłodniczego, powiedzmy ze około po przejechaniu 1000 km
Typowy dobry przecietniak. Na minus karoseria i ogólnie trwałość elementów, na plus silnik, elektryka i zawieszenie.
Przez 3 lata użytkowania niezawodny typ BKC ponoć najlepszy!
Ogólnie okej, lecz gdy zmieniam z 2 na 3 musze wrzucić luz i dopiero 3 ponieważ potrafi zazgrzytac.
Przyznam się, że przez 2 lata jeżdżę z '' pukajacym'' łącznikiem stabilizatora i nic sie nie stało. Brak uwag.
Słabo! Drzwi maja dziury od spodu, a progi mimo ze całe widać ze byly robione przez kogoś także nie wiem. Na nadkolach widać odpryski po kamykach i rdza już tam gości.
Brak uwag.
Wygodnie, choć podlokietnik z przodu wkurza bo wysuwa się za luźno i jak z kimś sie jedzie to pasażer często mi go przesunął.
Zimą długo się nagrzewa, lecz to podobno wina tzw. Zimnych lutów na grzałce. Oczywiście można to naprawić w domu jak ktoś ma trochę chęci.
Myślę, że miejsca jest dosyć na wyciagniecie nóg przy wzroście 180 po oddaleniu fotela na maksa od kierownicy, wiec można spać, a w trakcie jazdy nie mam negatywnych uwag.
Jest to mój pierwszy diesel także ciężko stwierdzić. Ogólnie w środku nie słychać mocno silnika tak jak inni piszą.
Myślę że coraz większą popularność tego modelu w Polsce daje coraz tańsze utrzymanie.
Myślę ze mogliby za tę cenę katalogową auta w 2003 roku lepiej zabezpieczyc karoserię i dać lepszej jakości plastiki.
Brak uwag.
Dwumas padl przy 224 tys. (koszt w 2016 roku 2100 zł z naprawą. ) , a poza tym brak uwag.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,3