Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Golf V Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Autem jeździłem 6 lat, zrobiłem ponad 90 tys km (Obecnie ma 235 tys). Szukając następcy ciężko mi było wydać ponad 50 tys zł na inne auto, ponieważ w porównaniu do Golfa V np. Mercedes B klasy był według mnie nie warty swoich pieniędzy, czułem się w środku jakby jakość wykonania była gorsza niż w Golfie V. Bardzo chciałem mieć Hondę ale po jeździe próbnej autostradą odkryłem, że jest tak samo głośna jak mój stary Golf, dlatego zastąpiłem go Golfem 7 generacji w Kombi. Polecam wszystkim Golfa ze świetnym silnikiem 1.9 TDI to auto naprawdę dobrze wykonane, mimio 12 lat nie widać po nim wielkiego zużycia.
Silnik jak na 105 koni bardzo fajnie się zbiera (wiadomo, że nie jest do demon prędkości ale do normalnej jazdy wystarcza), nigdy nie miałem z nim najmniejszego problemu. Jedynie dźwięk trochę go słychać.
Skrzynia biegów miała raz delikatny wyciek przy 160 tys km, po naprawie działa idealnie. Kiedyś myślałem, że najlepsze skrzynie biegów robi Honda, ta w Golfie jest naprawdę porównywalna. Szkoda że 5 biegowa, na autostradzie brakuje 6 biegu.
Jak to w Golfie auto bardzo dobrze się prowadzi również przy większych prędkościach.
Po 12 latach i 230 tysiącach kilometrów jest naprawdę dobrze. Zero oznak rdzy auto parkowane pod chmurką.
Widoczność ok, fajnie się tym parkuje.
Był problem z klimatyzacją przy 180 tys. km padł kompresor klimatyzacji. Koszt ok 1000 zł poza tym wszystko ok.
W golfie V jest bardzo dużo miejsca, wiadomo że nie jest to kombi ale miejsca jest więcej niż w Golfie VI generacji.
Tutaj niestety największy minus tego pojazdu, ponieważ często podróżowałem autostradą z prędkościami 140-170 km/h i niestety przy tych prędkościach 5 biegowa skrzynia biegów to niezbyt udany pomysł. Auto dosyć głośne, ale da się z tym żyć.
Auto jak się o nie dba naprawdę odwdzięcza się wysoką bezawaryjnością.
Autem zrobiłem ponad 90 tysięcy km. Wymieniłem rozrząd, sprzęgło i kompresor klimatyzacji. Nigdy mnie nie zawiodło a robiłem często trasy Niemcy -Polska 700 km w jedną stronę.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,1