Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

kamil.semeniuk@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Golf V Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Wiele razy myślałem że siedze już komuś w tyle a tu zatrzymuje się 3-4 cm od zderzaka. Poza tym miło zaskakuje niska awaryjność elektryki poza często przepalającymi się żarówkami
Silnik : Turbina powyżej 150tys
Zawieszenie : Tuleje wahaczy przód
Jeśli chodzi o mój konkretny egzemplarz nie mogę bardzo narzekać. Zrobiłem tym autem już 65 tys i nigdy nie miałem żadnych problemów poza turbiną. Ale raczej dbam o auto, nie katuje obrotami, jeżdżę normalnie wykorzystując moc 140 koni
Ogólnie podobno awaryjna jednostka 2.0 TDI. U mnie brak większych kłopotów może poza awarią turbiny ale według mnie to normalne przy tym przebiegu. Zaznaczam że jestem drugim użytkownikiem i nie wiem jak poprzednik dbał lub nie o auto. Silnik bardzo elastyczny, czuć moc no i pali sporo w porównaniu do 1.9 tdi, miasto 8,2/trasa 6,3/średnio 7,3. Ale za te osiągi to wcale mi nie przeszkadza. Albo się oszczędza albo się jeździ.
Jestem raczej zadowolony. Szósty bieg powyżej 130km/h ma sens
Nie podoba mi się zbyt sprężystość tego zawieszenia. Wolałbym bardziej komfortowe zawieszenie. Mimo to uważam że jest całkiem całkiem z lekkim sportowym twardym zacięciem. Ale przy 3-4 tys mies. może dokuczyć w kręgosłup
Ogólnie widoczność na 4, jedyne co mi przeszkadza to przedni słupek czasem może przysłonić pieszego, ale to raczej z pośpiechu mi się zdarzało- trzeba uważać na ten element
To za co lubię mojego golfa i za co przypadł mi do gustu to właśnie ergonomia i jakość wykończenia, kilka całkiem praktycznych schowków, intuicyjna obsługa wielu opcji, no może poza obsługą fabrycznej nawigacji. Ogólnie radio z duża navi w tym modelu to kompletna porażka i szkoda w ogóle zwracać na to uwagę przy kupnie.
Nie mam się do czego przyczepić może poza głośnym nawiewem na tzw. czwórce w klimatronicu
O.K. choć nie polecam dla 4 osobowej rodziny, bo sam zmieniam to auto z powodu powiększenia rodziny
Daje rade
Paliwo już pisałem przy silniku, jeżeli chodzi o naprawy i serwis to nie korzystam z autoryzowanych. Koszt przez 2 lata poza naprawą turbiny(2 tys.) to oleje i filtry. Polecam raczej wymianę oleju co 10tys. ze względu na turbinę
Biorąc pod uwagę że ceny V generacji spadły po wejściu VI stosunek jakość/cena oceniam na dobry
Poza żarówkami nie mogę się do niczego przyczepić tak naprawdę.
Awaria turbiny przy 155000 to raczej żadna niespodzianka choć kieszeń boli, zaznaczam że jestem 2 właścicielem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,6