Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

golfiarz, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Golf V Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Jest to moje piąte auto. Ogólnie wypada nieźle na pierwszy rzut oka (zrobilem dopiero 1000 km), dynamiczny mocny silnik, mega precyzyjna skrzynia, precyzyjny układ jezdny. Dobre hamulce, sztywne zawieszenie, auto twarde, widoczność niezła choć troche mi przeszkadza prawy przedni słupek, miejsce za kierownicą powinien znaleźć każdy, pasażerowie też nie narzekają. W mieście auto idealne choć może troszke za dużo spala ON, na trasę KM wystarczająco, jest ciężki więc dobrze się prowadzi, na trasie trochę \"skacze\" pewnie dlatego że jest krótki, przy 120 km/h \"nie czuć\" prędkości. Co do wad to głośno w środku (głównie od silnika, aczkolwiek przy 180 km/h akceptowalnie w środku), trzeszczy tapicerka przy agresywnym przyspieszaniu, słychać silnik, czuć praktycznie każdą dziurke w drodze, audio do bani, miejsca w bagażniku tyle co na sanki i jedną torbę, rozwiązanie z piórami wycieraczek tragedia. Co do usterek to sie nie wypowiadam bo działa mi wszystko, nic sie nie zepsuło i nie wiem co sie zepsuło wcześniej bo historii pojazdu nie znam. Auto ma to coś, codziennie rano chce się do niego wsiadać, chce się nim jeździć aby mógł zachwycać. Porównując do Toyoty Corolli e12 2.0 D4D ... to toyota wypada jak puszka na kołach, porównując do Vectra C 2.2 dti i Mercedec C w203 2.2 cdi komfort dużo niższy (w końcu to limuzyny) jednak ustępują golfowi w zadziorności, a właściwości jezdne podobne. jak dla mnie wnętrze w golfie wykonane lepiej niż w vectrze C.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,7