Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

golfiarz\"2\", 12 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Golf V Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest super, zrywny, mega elastyczny, rewelacyjne osiągi, jedzie jakby miał ze 20KM więcej. Spalanie po 4tyś kilometrów w lecie 6,7L głównie jazda w mieście.
To moja druga ocena tego auta. Teraz wykonana po 15 tyś kilometrów. Moje odczucie się nie zmienia dalej auto jest super, uwielbiam nim jeździć. Z większych usterek padło mi turbo, tuleje wahacza oraz rozszczelniła się klima koszt usterek około 1800zł. Pali w mieście przy bardzo spokojnej jeździe 6,7 - 6,9 L jednak potrafi spalić i z 10L. Plastiki trzeszczą tylko w zime ale to chyba urok plastików w aucie. Auto w trasie z 4 osobami wciąż ma ogromną moc nawet na 5 biegu przy wyprzedzaniu spalając przy tym 5.2-5.7L. Polecam każdemu niezdecydowanemu. W poszczególnych ocenach opisałem więcej szczegółów.
Mocny, głośny, elastyczny, rewelacyjny.
Mega precyzyjna i tyle.
Auto prowadzi się świetnie, jest twarde, stabilne w koleinach, trzyma się w zakrętach, niestety słychać i czuć każdą dziurkę czy nierówność na drodze.
Z początku przeszkadzały mi słupki ale idzie się przyzwyczaić.
OK
Wszystko OK. Spotkałem się z problemem po wymianie filtra przeciwpyłkowego, jesienią jak się wsiada do auta to momentalnie parują szyby, efekt ustąpił po jakimś czasie.
Miejsce za kierownicą rewelacja, pasażer też ma wygodnie. Z tyłu troszkę ciasno jednak to nie limuzyna. Bagażnik malutki.
Jest dość głośny
Mógłby palić troszkę mniej, przegląd olej motul 505.01 plus filtry 500zł, tuleje wachacza 80 zł sztuka.
Nie kupiłem nowego to nie wiem do końca jak to jest, aczkolwiek wart swojej ceny w jakim wieku by nie był. Warto poszukać zadbanego egzemplarza.
Nic z drobnych rzeczy się nie zepsuło ... no dobra spaliła mi się żarówka H7
Padło słynne rumuńskie turbo, 1000 zł regeneracja; padła świeca żarowa, trzeba było wymienić 4 plus uszczelkę 400 zł; rozszczelnił się układ klimatyzacji, pasek klinowy przetarł przewód wysokiego ciśnienia od klimy, wymiana plus nabicie klimy 500zł; wymieniłem rozrząd 1000zł oraz obie tuleje wachacza 200zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,8