Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta I Sedan

Silnik 1.6 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1981
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Jetta I Sedan 1.6 D 54KM 40kW 1980-1983 - Oceń swoje auto
Silnik : Prosta - jak w traktorze i niezawodna konstrukcja.B duży bagażnik KOMENTARZ do p. niżej- celem wyjaśnienia- zmieniły się teraz moje potrzeby gdyż zostałem w zasadzie sam i teraz potrzebuję auta małego ale samochód który posiadam spełnia jak dotychaczas wszelkie wymagania.
Przeniesienie napędu : Pękła sprężyna docisku sprzęgła-trzeba było też wymienić tarczę -ale przy tym wieku miało prawao to się zdarzyć
Silnik : Podczas szybkiej jazdy po wyboistej drodze leśnej oderwaał się pompa olejowa w misce olejowej
Układ elektryczny : Przez jakiś czas miałem problem z akumulatorem-szybko się rozładowywał- okazało się że był problem z ładowaniem.RADA DLA WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW-dotyczy zwłaszcza starszych samochodów- poszukaj donbrego i niedrogiego elektryka aby sprawdził ci układ elektryczny?słabo widoczne światła kierunkowskazów, lekko pulsukjące światła tylne pozycyjne - przyczyna najczęściej prozaiczna- brak tzw "masy" ale często do tego dochodzą po wymianie połowy instalacji elektrycznej
Samochód jak na moje wymagania -b.dobry tj: 1.Prawie bezawaryjny 2.B tania eksploatacja?niskie koszty części 3 Jeszcze niezłe osiągi przy 26 latach i przebiegu ok 430000 km -do 140 km/h RADA DLA WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW-dotyczy zwłaszcza starszych samochodów- poszukaj donbrego i niedrogiego elektryka aby sprawdził ci układ elektryczny/słabo widoczne światła kierunkowskazów, lekko pulsukjące światła tylne pozycyjne - przyczyna najczęściej prozaiczna- brak tzw "masy" ale często do tego dochodzą po wymianie połowy instalacji elektrycznej
6.0 l/100km- przy jeździe mieszanej, ceny części b. niskie,naprawy i przeglądy -to głównie wymiany okresowe;-pasek rozrządu, ogumienie,olej,filtry/powietrza,paliwa, oleju/
W zasadzie z 13 letniego okresu eksploatacji nie miałem poważniejszych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D 54KM 40kW [l/100km]