Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta VI Sedan

Silnik 1.2 TSI 105KM 77kW
Rok produkcji 2013
Volkswagen Jetta VI Sedan 1.2 TSI 105KM 77kW od 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : maxymalny moment dostępny od 1500obr/min
Silnik mimo małej pojemności jest bardzo żwawy - ciągnie od 1500 obrotów - przy normalnej jeździe komputer sugeruje zmianę biegu przy ok 2000. Bardzo cichy. elastyczny. W mieście super. Na trasie z wyprzedzaniem nie ma problemów.
Działa co raz lepiej, ale w moim poprzednim aucie biegi wchodziły lżej. Skrzynia 6 biegowa. Przełożenie dobrze dobrane - jedynie na co liczę to że jeszcze z przebiegiem będzie chodziła lżej.
Komfortowy, ale na krętej drodze stabilny - uważam że dobrzy kompromis między twardością a komfortem.
wszystko ok, nie mam zastrzeżeń.
Po niemiecku - wszystko na swoim miejscu. Niczym nie szokuje - znajdujemy wszystko intuicyjnie.
Climatronic 2-strefowy - działa bardzo dobrze, nawet w zimę szybko się nagrzewa. Klimy jeszcze nie miałem okazji testować
Jak na kompakt myślę że jest bardzo dobrze. Nikt nie powinien narzekać na brak miejsca z przodu czy syłu - ewentualnie jak bysmy chcieli posadzić 3 dorosłe osoby z tyłu
Na zimowych oponach goodyear - super - ledwie słychać szum powietrza, silnik prawie nie słyszalny, po zmianie na fabryczne opony letnie - dużo głośniejsze silnik stał się w miescie niesłyszalny za to słychać opony
Na razie mogę ocenić jedynie spalanie. Średnio 6l przy 60 trasa, 40 miasto. Trasa kręte drogi prędkość 80-90 poniżej 5l. Trasa 120-130 7l. Miasto korki do 8l. Miasto ale po godzinach szczytu 6,5l - myślę że jest to wynik zadowalający
W tej cenie ciężko dostać auto z podobnym wyposażeniem - po rabatach jest tańszy od Skody Octavii. A myślę że jakościowo będzie lepszy
brak - za wcześnie
brak - za wcześnie