Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta VI Sedan

Gtj, 12 lat temu
Silnik 1.4 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2011
Volkswagen Jetta VI Sedan 1.4 TSI 160KM 118kW od 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Coś niesamowitego. Długo by pisać.
Auto wygląda drapieżnie. Z tym silnikiem i skrzynią biegów wrażenia z jazdy są genialne. Miejsca w śrdoku i w bagażnika jest masa. Małe spalanie. Moim zdaniem bezkonkurencyjny w swojej klasie.
Silnik pracuje cicho, na wyższych obratach mimo swojej niewielkiej pojemności brzmi cudownie.
DSG - nie chcę już żadnego auta bez tej skrzyni.
Prowadzi się znakomicie nawet przy wyższych prędkościach. Dopiero przy 190 km\\h jest odczuwalna jest nadsterowność.
Z przodu i na boki super, tylnia szyba psuje troche ogół. Zdecydowanie za mało widać.
Wszystko ładnie rozmieszczone,
Climatronic działa bez zarzutu. Głośność\\ siła nawiewu dostosowuje się do prędkości jazdy. Po złapaniu odpowiedniej temperatury pracuje pracuje bardzo cicho w trybie auto. Podgrzewanie siedzeń też działa jak powinno, reaguje bardzo szybko.
Miejsca w śrdoku jest tyle co w Passacie. Mam porównanie z B6. Po ustawieniu fotela kierowcy(185 cm wzrostu) jak siadam za swoim fotelem mam jezcze 10-20 cm od kolan do siedzenia
Jest dobrze, niestety mogło by być lepiej. Przy prędkościach 150 km\\h już dość mocno \'szumi\' powietrze. W Passacie jest zdecydowanie lepiej.
Przy takiej mocy silnika spalanie jest bardzo niskie. Jedna z największych niespodzianek w tym aucie. W mieście spokojnie można zejść do 7-8L na 100 km\\h
Jetta jest \'odrobine\' mniejszym pasatem. Za podobną wersję do Passata trzeba dopłacić ok. 20 000 zł. Nie widzę sensu. Limuzyna za stosunkowo niewielkie pieniądze.
Zbyt krótko mam żeby coś się psuło.
Zbyt krótko mam żeby coś się psuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 160KM 118kW [l/100km]

7,1