Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta VI Sedan

Silnik 1.4 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2012
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Jetta VI Sedan 1.4 TSI 160KM 118kW od 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Szybki, oszczędny i dający mega frajdę z jazdy.
Inne : Brak
To już 3 rok jak zwiedzamy Jettą Europę :-). Rodzina czteroosobowa, 3 rowery na haku i jeden na dachu, do tego box. Nigdy nas nie zwiodła i tak też było w tym roku. Z tym, że teraz odległość była naprawdę spora - blisko 5000 km w niecałe 3 tygodnie. Gaz mam założony od 3 lat, zrobione blisko 80 tys km i zaoszczędzone mnóstwo kasy. Na samych wakacjach tegorocznych w kosztach paliwa zostało ponad 1500 zł :-). Auto bezawaryjne, jeżeli tylko jest na czas serwisowane. Ważne - olej i filtry proponuję zmieniać max co 15 tys km - tak mi poradzili w serwisie po zakupie i do dziś nie mam żadnych problemów z motorem. Idealne do szybkiego przemieszczania się i bardzo wygodne. Duży bagażnik, pełne wyposażenie zarówno z zakresu bezpieczeństwa jak i komfortu czyni to pędzidło przyjacielem rodziny. Jetta jest z jednej strony oszczędna przy wyważonej jeździe i jak chcesz potrafi być zadziorna - możesz wcisnąć pedał w podłogę i większość aut zostanie w tyle ...:-). Jedziesz 130 - 140 km/h spala mało, jedziesz 210 km/h ... co chwila tankujesz :-). Wyciszenie mogłoby być lepsze, ale źle nie jest, szczególnie na tle konkurencji. Dla mnie to niepozorne autko ma swój urok, jest optymalne z punktu widzenia komfortu i oszczędności. Nie żal, że wozisz niepotrzebne powietrze przez 3/4 roku, a latem i zimą zabierze wygodnie 4 pasażerów w długą i bardzo długą podróż.
Cichy, ekonomiczny, bardzo mocny - idealny do tego auta.
Standard dla VW - dobra precyzja, krótki skok, odpowiednie przełożenia.
Trzyma się drogi jak przyklejona - daje dużo radości z jazdy.
Optymalna wielkościowo i bardzo ładna.
Przód i boki super, tył z kamerą cofania też dobrze.
Standard w VW czyli wszystko na swoim miejscu intuicyjnie obsługiwane. Bardzo duże kieszenie z przodu (pomieszczą butelkę 1.5 litra), duże z tyłu, duży schowek z przodu, średni w podłokietniku, sporo uchwytów na kubki z napojami, 3 gniazda zapalniczek, wygodne i dość długie siedziska, nawiew na tylną kanapę, clima dwustrefowa, podgrzewane fotele - całość mówi sama za siebie.
Clima daje radę.
Idealna dla rodziny. Z przodu i z tyłu bardzo dużo miejsca i na długość i na szerokość.
Mogłoby być lepiej, ale naprawdę źle nie jest. Jeździłem różnymi autami, ale np. Focus, Astra, Auris czy nawet nowa Corolla są sporo głośniejsze.
Do tej pory 2 razy wymiana klocków, 1 raz tarcz hamulcowych, na gwarancji sprzęgło i rozrząd z wariatorem z 50% rabatem w serwisie (zaczął stukać i głośno pracował zimny silnik). Jeździ w 85% na gazie i 15% na benzynie - koszt 100 km w kraju nie przekracza 25 zł :-)
Jetta nie była tania w zakupie - blisko 95 tys zł w 2012 roku. Za tę cenę ostaliśmy auto kompletnie wyposażone, bardzo komfortowe i praktycznie bezawaryjne. Warto było ...:-)
W sumie brak ...
Brak. Z tym, że znałem problem rozciągającego się łańcuszka rozrządu i w miarę szybko zareagowałem. Gdyby nie to ... nawet nie chcę myśleć ... Serwis postąpił mega i całość wymiany po rabacie nie przekroczyła 3000 zł. Nowy model wady poprzednika już nie ma :-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 160KM 118kW [l/100km]

6,8