Ocena kierowcy - Volkswagen Lupo

Damiano, 17 lat temu
Silnik 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Lupo 1.2 TDI 3L 61KM 45kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Lupo 3L to ciekawe auto. Ja mam swojego 6 m-cy i jeżdze nim dużo (nawet do 200km dziennie) i jestem bardzo zadowolony. Do doskonałe połączenie ekonomi i komfortu i dynamiki. Jesli chodzi o małe samochody a jezdziłem wieloma ten jest bezkonkurencyjny. Polecam
Według mnie silnik w lupo (w wersji 3L )to jego najwiekszy atut. Jest dynamiczny a przy tym oszczędny. Moc auta może nie robi wrażenia ale przy jego masie wystarczająca dlatego wielu posiadaczy groznie wyglądających aut może sie lekko zdziwić.
Wszystko było by dobrze gdyby nie te sporadyczne szarpniecia przy zmianie pierwszego biegu na drugi i wolna jak dla mnie sama zmiana. Ale ogólnie jazda automatem z możliwoscią ręcznej zmiany biegów to duży komfort.
Zawieszenie miękkie ale na naszych drogach to zaleta, nic nie puka, nic nie stuka. Na zakrętach podsterowny.
Małe auto - duża widoczność
Wszystko jest tam gdzie powinno być a przy tym ładnie spasowane.
Nie miałem jeszce okazji podrużowac zimą przy minus 10 ale przy tej temp jaką mamy teraz w grudniu nie musze czekać długo aby zrobiło sie miło w aucie.
Z przodu nie można narzekać na brak miejsca , z tyłu natomiast nie podróżowałem:) ale jak sie zerka to szału nie ma. Ale jesli ktoś szuka komfortu na tylnim siedzeniu niech sobie kupi Maybaha
Jak jest zimny słychac lekki klekot, natomiast gdy już jest ciepły naprawde nie jest zle.
Powiem tak: komputer pokazuje mi średnie spalanie na poziomie 3 litrów na prostej drodze przy prędkości ok 80- 90 km/h przy 120 jest to już 5 litrów. Na baku który ma 35 litrów swobodnie robie 800 km ( w 80% jazda na trasie) ale nie naleze do najbardziej ekonomicznych kierowców więc wynik jest do poprawienia.
ok
Na razie git.
W lupo zawodzi skrzynia. 3 tygodnie po zakupie pękła jakaś łapa w skrzyni biegów i musiała podjechac laweta. Mechanik zespawał i od tamtej pory jest ok. Ostatnio zauważyłem wycieki ze skrzyni biegów prawdopodobnie spod zimeringa. Byłem u mechanika podobno to norma u VW ale trzeba naprawić.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TDI 3L 61KM 45kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Volkswagen Lupo 1.2 TDI 3L 61KM 45kW