Ocena kierowcy - Volkswagen Lupo

Pablo, 12 lat temu
Silnik 1.4 TDI 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Lupo 1.4 TDI 75KM 55kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik chodzi bardzo fajnie, mimo ze jest to trzy cylindrowa jednostka to chodzi równo, choc dosc głosno, ale radosc z jazdy i przyspieszenie szybko powoduje ze zapominamy o wyciszeniu :)
Układ elektryczny : el szyby
Generalnie autko bardzo przyjemne dla młodych ludzi, niezawodne jak sie o nie dba, przez okres 2 lat nic sie nie działo, tylko lac paliwo i jechac, autem zrobiłem ponad 20 tys km i nie mam zadnych zastrzezen, nawet przy wiekszych predkosciach pewnie trzyma sie drogi, do 130 km/h rozpedza sie jak rakieta, choc i po wyjzej tej predkosci nie miałem problemów z wyprzedzaniem, klima bardzo szybko chłodzi pojazd co jest niewątpliwą zaletą. Osobom chcące kupic Lupo jak najbardziej polecam, napewno nie bedą zawiedzione, tylko trzeba uwazac na silniki zeby nie były dobite, i nie ekupowac w komisach bo widziałem jakie wałki tam walą :)
Silnik jak dla mnie działał perfekcyjnie, jak na 1.4 TDI 75km to nie narzekałem na przyspieszenie, kultura pracy na bardzo wysokim poziomie, do 2tys obrotów silnik chodzi w miare cicho i spokojnie ale pozyzej tej wartosci Lupo nagle pokazuje pazurki :-) w zime zadnych problemów z odpalaniem, po przekręceniu kluczyka silnik od razu zaskakuje, za to DUZY +++++
co do skrzyni begów nie mam zastrzezen, chodziła bardzo dobrze
bardzo fajny moim zdaniem czuły układ jezdny, dajacy duzo frajdy z jazdy,
w porównaniu z innymi autami, widocznosc jest bardzo dobra, nie ma problemów z parkowaniem itp
generalnie autko jest małe wiec wnetrze szybko sie nagrzewa i chłodzi, nie mam zastrzezen
no jak na mój wzrost 187 cm to nie narzekałem choc kierownica mogłaby byc regulowana w dwóch płaszczyznach, pasazer na przednim siedzeniu miał duzo miejsca, jezeli chodzi o miejsce z tyłu to juz gorzej ^^ ale nie spotkałem sie z narzekaniami, mozna i w 5 osób jechac ^^
no tutaj VW mógł sie bardziej postarac ale dla mgłodej energicznej osoby której nie przeszkadzają rózne dzwięki dobiegające z zewnątrz sadze ze nie jest tak zle, mi to osobiscie nie przeszkadzało
no tutaj Lupo zasuguje na nagrode, nawet przy ostrzejszej jezdzie auto brało 5,5 ON srednio 5 ON w trasie 4,5 ON , takze uzytkownik nie przestraszy sie na stacji , jezeli chodzi o częsci to nie jest tak zle, nawet jest dobrze
no tutaj Lupo trzyma sie wysoko, płacimi głownie za prestiz, styl. Ale tez i za niezawodnosc i małe spalanie co i tak sie opłaca bo potem sprzedając duzo nie tracimi na stracie wartosci
przy silniku i układzie jezdnym standarowe przeglądy i wymiany i nic sie nie dzieje, pare uciązliwych usterek to układ elektryczny w el szybach który lubi sie psuc, z czasem równiez wyrabiją sie przełączniki, dosc czesto psuje sie czujnik swiateł cofania w skrzyni biegów, trzeba dbac o regulacje drzwi co jakis czas bo czasem ciezko sie otwierają (wada pojazdów 3 dzwiowych)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 75KM 55kW [l/100km]

Volkswagen Lupo