Ocena kierowcy - Volkswagen Lupo

Michu, 16 lat temu
Silnik 1.7 SDI 60KM 44kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Lupo 1.7 SDI 60KM 44kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Naprawde swietne autko. Polecam kazdemu kto szuka niezawodnego, ekonomicznego i niewielkiego samochodu, a przy tym niezle wygladajacego. Aaaa.. i pamietajcie - kupcie auto z klimatyzacja! ;)
Silnik w tym aucie chodzi naprawde doskonale - zadnych skaczacych obrotow, nigdy sie nie dlawil - dla mnie bomba! Jedyne zastrzezenia mozna miec do elastycznosci w przypadku pelnego zaladunku (4 os. + bagaz) - no ale to chyba normalne w przypadku 60KM silnika...
Nic do zarzucenia. Biegi wchodza lekko, wsteczny (mimo iz "wciskany") wchodzi rowniez bez problemu.
Auto posiada wspomaganie, wiec jazda nim to prawdziwa przyjemnosc. Dodatkowo posiadam 15´´(!!!) felgi wiec przyczepnosc i trzymanie sie na zakretach jest fantastyczne.
Co tu duzo pisac - swietna.
Fotele bardzo wygodne (z tego co sie doczytalem to sa one takie same jak Golfie 4), cala reszta (galki,przelaczniki) wszystko na swoim miejscu.
Zima - perfekcja. Bardzo szybko sie nagrzewa, nadmuch na szybe - ogien! ;) Szkoda tylko ze nie ma klimatyzacji - latem jest juz mniej ciekawie... Aaaa... co ciekawe nie mialem jeszcze sytuacji, zeby zaparowaly mi szyby (mimo iz brakuje klimy!)
Kierowca i pasazer z przodu - naprawde duzo miejsca. Duze drzwi wejsciowe bardzo ulatwiaja dostep do wnetrza. Z tylem nieco gorzej... no ale w koncu jest to auto 4 miejscowe i raczej nie bardzo "rodzinne" ;)
Silnik diesel - czasami (przy wyzszych obrotach) to slychac. No i w moim przypadku opony - sa duze, wiec tez dosc je slychac...
Ja jestem bardzo zadowolny. Na pewno byloby lepiej gdyby opony byly mniejsze (oryginalnie sa 13´´ a nie 15´´) no i gdybysmy nie musieli miec zapalonych swiatel ;) Spalanie w trasie (2 osoby) do 120km/h - 4,5l, komplet (4os. + bagaz) - 5l, miasto - 6l.
Niestety jednym z felerow jest cena - dosc wysoka... no ale jak pewnie wszystkim wiadomo auto to nie bylo wcale sprzedawane u nas w Polsce - cena jak za ten woz byla zbyt wysoka na kieszenie polakow.. Dlatego pozostaje tylko sprowadzenie autka.. Ale i tak polecam, bo samochod jest wart kazdej ceny.
Zadnych uwag. Przejechalem jak na razie 15kkm i zadnych wiekszych problemow. Po prostu leje paliwo i naprzod. Oczywiscie musialem wymienic np. klocki hamulcowe czy olej, ale to sa normalne okresowe wymiany..
Jak wyzej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 SDI 60KM 44kW [l/100km]