Ocena kierowcy - Volkswagen New Beetle Hatchback

Volkswagen New Beetle Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW od 1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny
Zawieszenie : Wszystkie gumowe elementy przedniego zawieszenia
Inne : Sprężarka klimatyzacji
Lubię ten samochód :) Pocieszny z wyglądu, bardzo ekonomiczny, dla nas (2 osób) wystarczająco przestronny. Części eksploatacyjne tanie (większość do golf 4) Jedyne drogie elementy to elementy karoserii czy wnętrza, ale też idzie dorwać wszystko na allegro.
Stare, poczciwe 1,9 TDI. Proste w obsłudze, ekonomiczne, ale dość hałaśliwe. Mimo to
Wszystko precyzyjnie. Krótkie skoki lewarka, nie mam zastrzeżeń.
Trochę bardziej twardo niż np. w golfie 4 ale to tylko +. Dobrze się prowadzi.
No tu niestety wygląd auta bierze górę nad widocznością. Przodu nie widać (maska okrągła) tył ciężko wyczuć. Ale jest to uciążliwe tylko przy parkowaniu. Podczas normalniej jazdy wszystko doskonale widać. Duża przednia szyba, duże lusterka, także tylko ciasne parkowanie może nam przynieść trochę trudności. Kwestia przyzwyczajenia do auta :)
Wszystko pod ręką, nie trzeba się po nic schylać. Jedynie przełączniki od el. szyb mogłyby być w innym miejscu.
Jeśli chodzi o klimę to daje radę. Natomiast nagrzewanie się zimą to zmora... Gorąco jest dopiero po ok 20km. To chyba nie jest normalne, choć podejrzewam, że mogę mieć walnięty termostat.
Nie oszukujmy się, nikt nie kupuje garbuska, żeby wozić nim 4-5 osobową rodzinę na wakacje. To auto typu 2+2. U nas sprawdza się idealnie. Z przodu miejsca jest naprawdę dużo. Mam 188cm wzrostu i uwielbiam jeździć tym autem. Miejsca nad głową też masę :) Tył... powiedziałbym że można przewieźć jakieś 2 mniejsze osoby. Ja haczę głową o dach... Jak już pisałem to auto dla 2 osób, a nie dla rodziny, a plusem jest to, że zawsze można jeszcze te 2 osoby przewieźć.
Jeśli chodzi o prędkości do 100-110km/h to jest ok. Przy 140km/h robi się już głośno. Przydałby się 6 bieg, wtedy obroty by trochę spadły no i w aucie byłoby ciszej.
Super :) Uwielbiam to auto. Jeżdżąc po mieście, wiadomo, spali więcej... max 6,5l, ale w trasie aż nie wierzyłem. W wakacje jeżdżąc pół na pół autostradach ok 140km/h i do 100km/h po zwykłych drogach, średnie spalanie wyszło 4,7l. Przydałby się ten 6 bieg żeby na autostradzie wrzucić i jeszcze może ok pół litra spalanie zrzucić :)
Za te pieniądze można kupić oklepanego golfa 4 czy passata b5 :) Ja wolę beetla bo wyglądem bije te auta na głowę.
Z drobiazgów zawsze coś tam szwankuje, ale nie są to jakieś poważne rzeczy... Czujnik pod pedałem hamulca, podgrzewane lusterko, czy krańcówka w drzwiach.
Nie wiem czy można to nazwać usterkami... Wymieniałem całe przednie zawieszenie bo było dość mocno wyeksploatowane, ale to części które na naszych dziurawych drogach muszą się eksploatować. Oprócz tego sprężarka klimy... Myślę, że niezawodność można porównać do innych VW. Mniej awaryjnego silnika chyba nie można sobie wymarzyć :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,2