Ocena kierowcy - Volkswagen Passat CC

krokodyl, 11 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2011
Volkswagen Passat CC 1.8 TSI 160KM 118kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik i wygląd auta to niewątpliwie dwie jego najlepsze strony.CC prezentuje się świetnie i tak też jeździ.
Po roku jazdy jestem bardzo zadowolony.Zawsze kiedy wsiadam do mojego cc cieszę się z dokonanego wyboru co potwierdzają codziennie spojrzenia kierowców innych aut spotykanych na drodze.
Znakomity.Cichy i elastyczny,a przy tym bardzo oszczędny.Miałem nieuzasadnione obawy czy poradzi sobie ze sporym autem.
Jak dla mnie to skoki między poszczególnymi biegami są zbyt długie, a przy redukcji pojawiają się czasem zgrzyty.Honda pod tym względem była lepsza.
Auto świetnie trzyma się drogi także na zakrętach.Prawdziwą przyjemność z jazdy czuć jednak dopiero na autostradzie.
W tej kategorii cc wypada blado, ale coś za coś.Super wygląd musi kosztować.Bardzo pomocne czujniki parkowania.
Jak w każdym vw wszystko na swoim miejscu dobrze rozplanowane.
Bez uwag.
Na wszelki wypadek mam pakiet 5 miejsc.Z przodu super obszerne i świetnie regulowane fotele z tyłu trochę gorzej.Tak jak już pisałem wygląd kosztem czegoś w tym przypadku wsiadania do tyłu auta.
Również bez problemów.
Zaskoczyło mnie pozytywnie zużycie paliwa szczególnie w trasie przy spokojnej jeździe wg wskazań komputera schodzi do 6,2.Przeciętna z 14tys.km to 6,5 l/100(zdecydowana większość to trasa).Na autostradzie 7,2 l/100.Oczywiście w mieście lub przy dynamicznej jeździe wartości te idą w górę.
Myślę, że auto warte jest wydanych pieniędzy - szkoda tylko, że za niektóre dodatki np. światła przeciwmgielne trzeba dopłacać.Dziś takie rzeczy to powinien być standart. Chcąc mieć na pokładzie potrzebne elementy (np ksenony, asystent parkowania itp) niestety cena idzie szybko w górę.
Jak dotąd bez uwag i oby tak dalej.Ciekaw jestem tylko jak cc spisywał się będzie w tej kategorii na tle aut japońskich, którymi dotychczas jeździłem.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 160KM 118kW [l/100km]