Ocena kierowcy - Volkswagen Passat CC

Kamil, 5 lat temu
Silnik 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Passat CC 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : 2.0 tdi 170 KM CR robi pozytywne wrażenie przy niskim apetycie na paliwo
Zawieszenie : Bardzo elastyczne zawieszenie, możliwość regulacji sporo zmienia w charakterystyce pracy.
Karoseria : Wychodzące ogniska korozji w takim aucie to poważne niedociągnięcie.
Auto kupiłem używane z pewnych rąk. Jestem zaskoczony komfortem, jaki daje przy dłuższych podróżach. Regulacja odcinka lędźwiowego robi robotę. Już zapomniałem co to znaczy ból kręgosłupa po trasie. Spalanie to przy tej mocy rewelacja, średnio 5.5 l/100 km to tyle, co palił kiedyś mój 1.9 tdi. Przy czym przyspieszenie bez porównania. Niestety plotka o wszechobecnej korozji na drzwiach i przy progach to prawda.. W niespełna 10 letnim aucie rdza pod uszczelką przy drzwiach kierowcy to jakaś porażka.
Rewelacja. Niskie spalanie i dobra elastyczność.
Wszystko ok. Biegi wchodzą płynnie i lekko, zawsze tam gdzie chcę. Manual to dobry wybór, ale dla wygody szukałbym dobrego DSG.
Regulowane zawieszenie sprawdza się przy jeździe na codzień.
Korozja pod uszczelkami, na uchwytach drzwi itp. niedopuszczalne przy tej klasie samochodu.. Naciągane 2
Widoczność jest naprawdę super. Auto można bardzo łatwo wyczuć, a czujniki parkowania tylko to uczucie potwierdzają :)
Wszystko znajduje się tam, gdzie powinno się znajdować. VW to oczywiste.
Bardzo sprawna i cicha klimatyzacja wpływa na komfort podróży. Ok !
Cztery miejsca siedzące są wystarczające, jest dużo miejsca. W trzyosobowej rodzinie mieścimy się bez problemów. Bagażnik, gdyby nie ten mały otwór załadunkowy byłby idealny.
Jest cicho, nawet bardzo przy dużych prędkościach. Pomimo drzwi bez ram szyb do środka nie dostaje się dużo hałasu.
Póki co wymiana rozrządu po 180 tys, koszt 1000 zł przy najlepszych zamiennikach to niewiele. Filtry i oleje również nie zaskoczyły cenami. Niskie spalanie wpływa na wysoki zasięg .. 1200-1300 km to rewelacyjny wynik na jednym baku ! :)
Ten model VW niestety mocno trzyma wartość, więc żeby kupić zadbany egzemplarz z polskiego salonu i pewną historią serwisową trzeba trochę zapłacić. Ale warto w tym miejscu nie oszczędzać, aby później nie płacić za usterki.
Nic się nie dzieje.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW [l/100km]