Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Limousine

Ludwik, 4 lata temu
Silnik 1.6 TDI BlueMotion Technology 120KM 88kW
Rok produkcji 2018
Volkswagen Passat B8 Limousine 1.6 TDI BlueMotion Technology 120KM 88kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Fantastycznie hamuje (choć ciut gorzej od Golfa).
Silnik : Mały ale dzik - daje radę a spodziewałem się, że będzie dychawiczny
Układ hamulcowy : Martwią mnie te tarcze tylne - czy będę się musiał nauczyć żyć z dudnieniem przy hamowaniu, czy uda się usterkę usunąć.
Samochód spełnia moje oczekiwania. Zakupiłem go w okazyjnej cenie, więc stosunek jakość/cena wydaje mi się korzystny. Wygodny, duży samochód dający przyjemność w dłuższej podróży. Niestety ma kilka niedoróbek, stąd jedna gwiazdka mniej.
Oszczędny, cichy do pewnej prędkości, wystarczający do podróżowania nawet ze sporymi prędkościami. Niestety jego dźwięk jest dość niemiły dla ucha a do tego zmienia się w zależności od tego, w którą stronę skręcamy koła. Mój poprzedni samochód miał też tę wadę (Golf Sportsvan 1,6 TDI BMT) stąd mam pewność, że to nie układ jezdny.
Nie haczy, pracuje dobrze - przełożenia są wyśmienicie dobrane. 6 jest wybitnie autostradowa i to mi odpowiada.
Bardzo dobry, daje przyjemność z jazdy. Świetnie utrzymuje kierunek "na wprost". W zakrętach "prawie jak Focus" a właściwie tak samo, tylko wóz troszkę cięższy.
Reprezentacyjna, bardzo ładna (moim zdaniem oczywiście) sylwetka. Tutaj jednak pojawiają się niedoróbki - uszczelki tylnych drzwi wycierają wykroje drzwi.
Po prostu tak, jak trzeba Nie będę pisał, że do tyłu gorzej - nie jeździłem jeszcze autem, w którym do tyłu jeździ się równie wygodnie jak do przodu...
Wszystko na miejscu. Może delikatne zastrzeżenia do radioodbiornika - jest bardzo efektowny, menu wyskakuje, gdy wyciągniemy rękę w kierunku ekranu. Czasem jednak za bardzo absorbująca obsługa - trzeba odwracać wzrok od jezdni.
Bardzo szybko się nagrzewa (dogrzewanie) zimą. Klima trzystrefowa w standardzie - to świetne rozwiązanie dla rodziny. Może mógłby mieć dodatkowe dysze w słupkach, dla pasażerów siedzących z tyłu ale jako kierowca nie odczuwam dyskomfortu z tego powodu ;)
Bardzo wygodne i przestrzenne wnętrze. Trochę drażni mnie głęboki bagażnik - jak coś sięgam spod oparcia tylnych foteli, to na bank ubrudzę spodnie o zderzak. No ale "widziały gały co brały" taka uroda sedanów. Poza tym po królewsku się podróżuje.
Cichy do pewnej prędkości, potem gorzej. Coś mi świszczy powyżej 120 km/h przy prawym zawiasie pokrywy silnika - jeszcze nie sprawdziłem co to.
Mimo tego, że to spora limuzyna, koszty utrzymania dość niskie. Silnik taki jak w Golfie - tanie filtry, mało oleju. Niewielka pojemność skokowa procentuje przy ubezpieczeniu. Opony w rozmiarze, który nie powala przy zakupie zimówek ceną.
Kupiłem w promocji, jestem zadowolony. Uważam, że nie ma porównania z kompaktami a cenowo nie odbiegał od lepiej wyposażonych Golfów, Ceedów itd. Trochę mam żal, że część funkcji jest zablokowana a ich uruchomienie słono wycenione...
No troszkę go trapi - wyciera się lakier we wnękach tylnych drzwi. Tylne tarcze się wichrują i hałasują przy hamowaniu z większych prędkości (raz wymienione na gwarancji i po 10 tkm znów się odzywają). Wskaźnik poziomu paliwa pokazuje przy pełnym baku jedną podziałkę przed full.
Żadnych poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI BlueMotion Technology 120KM 88kW [l/100km]

5,4
6,9