Ocena kierowcy - Volkswagen Polo II Hatchback

Silnik 1.3 KAT 55KM 40kW
Rok produkcji 1993
Volkswagen Polo II Hatchback 1.3 KAT 55KM 40kW 1987-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : nie do zaje...chania
To moja 2 nota po sprzedaży auta. Mile go wspominam jako naprawdę niezawodne auto dające wbrew pozorom sporo frajdy z jazdy. Jednak z czasem i komfort zaczął dla mnie odgrywać ważną rolę... a polo było pod tym względem nie do zaakceptowania.
Silnik bardzo elastyczny, niezawodny, toleruje każdej jakości paliwo - nie do zdaria
Krótkie przełożenia - na pierwszych metrach spod świateł jesteś pierwszy. Precyzyjna.
Twardo, niewygodnie, słabo trzyma się drogi, jednak bardzo trwałe zawieszenie
super
jak na tamte lata ok
w zimę super gdy sprawny termostat, nawiew na nogi super (mnie zawsze najbardziej marzną), jednak brakuje nawiewu ciepłego powietrza na wprost do kabiny. Dość mocno zaparowują szyby podczas deszczu i w zimę
Jak na te lata i wymiary z przodu wygodnie, z tyłu całkiem całkiem (pamiętając że to auto z segmentu b i to z początku lat 90) - wygodniej się siedzi niż w starej fabii i w mojej cordobie. Jednak wchodzenie do tyłu to masakra a żeby wyjść to już trzeba być niemalże cyrkowcem
Po takim przebiegu tragedia. Przy 150 można ogłuchnąć. Wszystko zresztą trzeszczy nawet przy miejskich prędkościach, ogólnie był to taki blaszak
miasto (warszawa z korkami) 8 litrów, trasa gdy jechałem spokojnie 90-120 km/h - 5,7 l. mierzyłem kiedyś podczas jazdy na białorusi od mińska do granicy non-stop 150 km/h - 9 litrów !
teraz każde używane auto wypada na tym tle doskonale :)
sporo było tych drobiazgów ale dla mnie to nie był duży problem, ale co oczekiwać od staruszka którego byłem w dodatku piątym właścicielem
Nigdy mnie nie zawiódł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 KAT 55KM 40kW [l/100km]