Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Volkswagen Polo

Lata produkcji: 1975 - teraz
Segment: Auta małe

Miejski model segmentu B produkowany od 1975 roku. Prace nad stworzeniem lekkiego, praktycznego samochodu rozpoczęły się w Volkswagenie w 1971 roku. Pierwsza generacja Polo (nazywana też Derby) była bliźniaczym modelem Audi 50. Auto okazało się jednym z najpopularniejszych w swojej klasie (i w ofercie Volkswagena): do dziś sprzedano je w liczbie ponad 14 mln egzemplarzy. Wielokrotnie nagradzany: Europejski Samochód Roku 2010 (na podium plebiscytu również w 1982 i 1995 roku). Nazwa modelu pochodzi od elitarnej dyscypliny sportu. Od 2017 roku oferowana jest siódma generacja Polo.

Powagosław

Projektanci Volkswagena uznali chyba, że bycie małym Golfem to wystarczająco atrakcyjny horyzont dla Polo. Ale nie jest też tak, że nowy model zupełnie niczym nie zaskakuje. Widzieliście to designerskie wnętrze?

~Powagosław
Luzacjusz

Polo jest jak twoja teściowa, która nosi tę samą fryzurę od 25 lat. Możesz łudzić się, że pewnego dnia wystrzyże się na Rihannę, ale w sumie… po co miałaby to robić? Zresztą, fryzjerka nawet nie wie, kim jest Rihanna.

~Luzacjusz

Volkswagen Polo – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Autorentgen Volkswagen Polo

Liczba wpisów: 42

Pękający oryginalny wężyk spryskiwacza tylnego.

dodał: ~wojthaso92, 6 lat temu
auto posiada orginalnie bardzo kruchy wężyk który po jakimś czasie po drobnym zgięciu pęka,jeżeli czujecie w aucie zapach płynu do spryskiwaczy to może być to, wystarczy wtedy wymacać podłogę pasażera z tyłu za kierowcą czy nie jest mokra.Jeżeli z jakiegoś powodu ktoś rozbiera plastikowe osłony przy progach to warto przed złożeniem sprawdzić czy wężyk nie cieknie.

Drgania silnika, występujące na wolnych obrotach.

dodał: ~AREK, 5 lat temu
Chodzi o silnik 1.2TSI. Zgadzam się z Arkiem.Problem zgłaszałem kilkakrotnie w serwisie,ale po krótkiej wizycie i restarcie oprogramowania problem zniknął,aby pojawić się po kilku dniach.Jestem po okresie gwarancji i nadal silnik drga na wolnych obrotach oraz przerywa przy stałych podwyższonych obrotach.Może ktoś kto rozwiązał ten problem poradzi co zrobić z tym fantem.Słyszałem,że problem jest w czujniku odpowiadającym za niespaloną miesznkę.Niewiem jak długo silnik wytrzyma te drgania.

Wibracje przy prędkosci 80 km/h.

dodał: ~Czesiek, 7 lat temu
Od jakiegoś czasu podczas przyśpieszania auto wpada w wibracje dosyć mocno odczuwalne gdy auto osiągnie 80km/h. Zjawisko to mija gdy wskazówka zbliża się do 100km/h ?! Dłuższy czas się nad tym zastanawiam i jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to zużyte poduszki pod silnikiem. Może ktoś miał taki sam przypadek?! 1.4 TDI przebieg 162tyś.

Dane techniczne Volkswagen Polo

Moc silników 40–200 KM
Prędkość maksymalna 135–237 km/h
Przyspieszenie 0-100 6,7–21,4 s
Volkswagen Polo Hatchback Facelifting

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Volkswagen Polo
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 20548
Koszt ogólny 22,73 PLN
LPG18.86 PLN
ON26.86 PLN
PB30.28 PLN
Wydatki serwisowe 7,26 PLN Pozostałe wydatki 8,75 PLN

Publikacje o Volkswagen Polo

Newsy o Volkswagen Polo

2 pomiary
Dla Volkswagen Polo. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyśpieszenia
Pomiar Wyciszenia
Volkswagen Polo