Ocena kierowcy - Volkswagen Polo II Hatchback

Fuuura, 18 lat temu
Silnik 1.3 KAT 75KM 55kW
Rok produkcji 1989
Volkswagen Polo II Hatchback 1.3 KAT 75KM 55kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Myślę, że doskonale. Z autem nie mam jakichkolwiek problemów. Dowiózł mnie zawsze tam gdzie chciałem, częsci do niego są tanie jak barszcz instant. W zamienniakch można przebierać jak w sklepach z odzieżą używaną. Troszke rudy go zaczyna chrupać ale ma juz swoje lata, a polskie zimy sprzyjają korozji.
Silnik jak dla mnie bomba.Jak trzeba to potrafi zamienić się w małego sprintera.Pracuje równiutko i jest elastyczny
Zadnych problemów, biegi wchodzą idealnie jak na vw przystało.Mam 4-biegową skrzynkę i jak dla mnie to dobrze przyspiesza na każdym biegu.
Nie mam powodów do narzekań.Silnik odpala w każdej temperaturze,szybko łapie odpowiednią temperature, ciagnie dobrze jeśli nie jedzie wiecej niż 2 osoby. W skrzyni na trasach przydałaby się piątka, bo silniczek przy 150km/h juz wyje od obrotów. Zawias jak dla mnie był za miękki więc wymieniłem na sportowy i teraz podskakuje jak piłeczka do tenisa stołowego ale w zakręty nie boje się już wjeżdżać szybciej niż 50km/h
Idealna. Widać wszystko i wszystkich.Nie trzeba domyślać się gdzie auto się kończy, bo wszystko widać. Posiadam wersje ABC (absolutny brak czegokolwiek) więc niemcy pożałowali nawet prawego lusterka co mnie okropnie denerwuje przy zmianach pasa ruchu na prawy.
Wszystko pod ręką jak w maluchu ;-) Nie potrzebuje elektrycznych szyb,bo prawą otwieram z miejsca kierowcy ;-)
W lecie można się ugotować z powodu dużego przeszklenia auta. Przy otwartych szybach nie ma przeciągu w aucie przez szklane trójkąciki w drzwiach. Z jednej strony nie przewieje mnie, a z drugiej nie ma jak schłodzić. Zimą nieźle grzeje już po kilku km. Wnetrze szybko sie nagrzewa z powodu swoich rozmiarów. Irytujące jest parowanie bocznych szyb, przy ogrzewaniu przełączonym na nogi.
Mam 196cm i za sterem się mieszczę ale za mną to jest niewesoło. Na miejscu pasażera z przodu nogami wbijam się w deske rozdzielczą. Osoby średniego wzrostu i niskie mają miejsca pod dostatkiem. Z tyłu praktycznie nie ma miejsca na nogi ale przecież auto nie ma 5m długości. Zresztą rzadko kiedy kogoś tam goszczę. Ciężko wsiadać na tył.
Do 100km/h jest w miare cicho, potem robi się głośna.
Jak na 1.3 pojemności z czterema biegami to jest nieźle. Nie mam powodów do płaczu przy każdym tankowaniu.
Idealny jako pierwszy samochód, fura dla studentów i kobiet. Tani i oszczędny. Jakosć i niezawodność volkswagena. Kupiłem go w niemczech za grosze w stanie idealnym. Na polskich drogach szybko sie postarzał ale jeszcze wytrzyma lata. Polecam
Jak do tej pory to nic mi sie nie zepsuło ( jeżdżę juz 1,5roku )
Praktycznie żadnych. Ostatnio wymieniłem przegub ale z mojej winy, bo uszkodziłem gumę na przegubie i śnieg z brudem zrobił swoje. Poza tym wymieniałem filtry, olej, wycieraczki, klocki czyli normalka przy eksploatacji. Od roku czekam aż tłumik końcowy się rozleci,bo już przed rokiem zauważyłem jego powolny rozkład jednak doczekać sie nie moge :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 KAT 75KM 55kW [l/100km]

5,9