Ocena kierowcy - Volkswagen Polo II Hatchback

whosayn@tlen.pl, 18 lat temu
Silnik 1.4 D 48KM 35kW
Rok produkcji 1992
Volkswagen Polo II Hatchback 1.4 D 48KM 35kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
super autko dla ludzi młodych, nie szukających rakiety, tylko ekonomicznego auta, polecam ściągnięcie auta z zachodu polufki z polski są przeżarte i wytłuczone
silnik nie za głośny, w miarę dynamiczny, jak na auto bez Turbo sprawowało się całkiem nieźle
żadnych problemów, wszystko działa jak należy, trzeba jednak uciąć trochę drążek (15 minut roboty)
żadnych awarii/błedów nie za miękkie i nie za twarde zawieszenie, wszystko jak należy, przez 4 lata nic nie było wymieniane
dobra ze względu na lusterka, wypada sobie dokleić na lusterkach mniejsze paraboliczne, bo nie widać za dobrze z tyłu
ogrzewanie super, brakuje tylko środkowego nawiewu
małe auto, ale przy parkowaniu rekompensuje wszystko, da sie jechać w 4 osoby przy pełnym załadowaniu nawet na duże trasy
nie jest to cichy samochód, ale prucz silnika nie słychać żadnych szumów od powietrza itp
super auto jeśli chodzi o eko, nie dużo pali, olej na 10tyś km trzeba dolać ok 1.5 do 2 litrów, polecam orlena do maszyn budowlanych półsyntetyk 10w40, nie lać w żadnym wypadku mineralnego
w 2002 koszt 8tys zł całość, naprawy usterki, wymiany pasków oleju itp. przez 4 lata w sumie jakieś 2 tyś zł (500zł na rok to nie dużo)
nic sie nie popsuło z drobnych rzeczy a auto przypomnę z 92 roku, poza klamkami nic nie trzeba zmienić, koszt nowych klamek to ok 30zł, (wymiana samemu, odkręcenie 2 śróbek)
miałem jedną poważną awarię, wytrzeliła mi uszczelka zpod głowicy i zatarły się 2 wtryskiwacze, powód - zła jakość paliwa filtr w środku był czarny (tankowałem na jednej stacji od tamtego czasu tylko shell bp i statoil), wymiana sprzęgła na samym początku jak go kupiłem miał ok 120tyś, rozdzielacz siły chamowania (zastąpiony 2 rurkami co w efekcie spowodowało poleprzoną pracę chamulców - badanie: 65% przód, 35% tył, koszt ok 30 zł), poza tym żadnych problemów

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D 48KM 35kW [l/100km]

Usterki Volkswagen Polo II