Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

papagiorgio, 17 lat temu
Rok produkcji 1995
Volkswagen Polo III Hatchback 1.3 55KM 40kW 1994-1995 - Oceń swoje auto
auto oceniam jako bezawaryjne solidne wykonane może poza deską rozdzielczą i resztą w srodku ktora wykonana jest z tzreszczącego plastiku
Silnik to prawdziwa rewelacja, elastyczny i nie do zakatowania, może osiągi nie są zadawalające bo 15 sek do setki i niecałe 160 km/h V max. ale trwałośc w porównaniu z innymi markami jest rewelacyjna.Holowałem nim przyczepe na wakacje kolega jadący omegą 2,5 td automatem był w szoku że moje małe polo tak radzi sobie z takim obciązeniem. elastycznośc silnika też ok w mieście mogę jeżdzić na piątym biegu z prędkością 60 km/h, w dodatku nie bierze oleju ani grama, jest trochę głośny zwłaszcza gdy sie go odpali ale to norma w wolksvagenach przy rozruchu,
ergonomiczna, dobrze wybiera biegi
jest dobry chociaż wydaje sie zbyt twardy
widoczność z uwagi iż mam trzy drzwiowe autko jest według mnie dobra
wszystko na miejscu i pod ręką, fotele mogły by być trochę bardziej wygodne przy dłuższej jeżdzie troche dają popalić
bez rewelacji
Małe autko więc czego możemy wymagać, głównie jeżdze z żoną z przodu i małym synkiem z tyłu, narazie wystarcza
wyciszony jest kiepsko mogło by być lepiej i to chyba największa wada polówki
wyniki mojego spalania : trasa w zależności od pręddkości : -przy 80 km/h pali bardzo mało udało mi się zejść poniżej 5 litrów ok 4,8 dodam że ciśnienie w oponach było kontrolowane przed wyjazdem -przy mojej normalnej jeżdzie tzn 90-100 km/h pali ok 5,5 litra -w mieście raczej nie mierze bo to głupota
vw to solidne samochody i dlatego na rynku wtórnym cena ich jest ciut wyższa od konkurencji ja polecam jestem zadowolony z mojej polóweczki
linka sprzęgła która pomimo wymiany ciągle skrzypi przy wciskaniu pedału
Brak poważnych usterek, nie miałem jeszcze poważnych problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 55KM 40kW [l/100km]

7,6