Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Kombi

Klima , 11 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Volkswagen Polo III Kombi 1.4 i 60KM 44kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Całe auto to mega dobry wybór z mojej strony. Nie zienie go prędko chyba że trafi mi się znowu jakaś okazja.
Całokształt gdy odrzucimy to iż jest to kombi otrzymamy ładny samochód o sympatycznej sylwetce i przyzwoitych osiągach. Ponadto po złożeniu siedzeń otrzymamy dużo miejsca.
Powyżej 120 trochę głośno ale nie jest źle. Polo 1.4 idzie jak burza od każdego zakresu obrotów.W porównaniu do vento 1.9 sdi to niebo a Ziemia jest bardziej elastyczny. Przyśpieszenie jak na ten silnik jest genialne nie wiem jak VW to zrobił. Naprawdę ten silnik jest godny polecenia.
Trochę krótka ale za to polo śmiga jak szalone. Do 120 idzie bardzo dobrze później to trochę już piłowanie silnika ale da się :D. Granica to 150-160 ale to już kawałek prostej musi być. Trzeba uważać na skrzynie bo zdążają się awarie rozpada się mechanizm różnicowy i robi dziurę w skrzyni. Jeszcze nie miałem w tym aucie takiego zdążenia ale w poprzedniku vento tak.
Dzielnie się trzyma na naszych polskich drogach. Nie oszczędzajcie na częściach czy to w polo czy w innym aucie bo na naszych drogach się nie da oszczędzać na zawiasie. Prześwit w sam raz dojedzie się wszędzie. Co do twardości to jest ok nie buja na zakrętach jest w sam raz.
Co jak co ale widoczność jest wspaniała wszędzie widać co trzeba. Za to w lato trochę autko się nagrzewa ale prosta sztuczka i już jest chłodno(trick z otwieraniem i zamykaniem drzwi).
Spalanie różnie zależy od ciężkości nogi. Na samej benzynie krótkie trasy to 6-7. Reszty nie wiem bo zaraz gaz założyłem. Spalanie gazu mieszana 65%trasa reszta miasto to ok 8,5-9. Trasa koło 8 może mniej mi się zawsze spieszy :D.
Bardzo dobrze szybciutko się nagrzewa. Najważniejsze żeby mieć sprawny termostat. W zimie nie czuć różnicy. Felicja brata rocznik 01 sdi rozgrzewa się dużo gorzej.
Przestrzeń jak w każdym VW W miarę z przodu i z tyłu ale bagażnik duuuży. Trochę można by ten bagażnik zmniejszyć i zrobić więcej przestrzeni dla pasażera z tyłu(wersja kombi).Nie ma jednak tragedii sam mam 195 cm wzrostu i się mieszczę co prawda już z tyłu dla jakiejś małej osoby ,,styknie". Na dłuższe trasy czemu nie? Polo jest bardzo pojemne( wersja kombi).
Szału nie ma ale w porównaniu do starego vento to jest mega cicho. Wykonanie plastików przez VW jest naprawdę dobre i nie rozpada pod wpływem upływu lat. Gdy radio ma za duży bas to drzwi potrafią trzeszczeć ale to musi być dobre radio z dobrymi głośnikami :D
Zużycie paliwa zamieściłem już. Co do cen części to jest ok jestem studentem i potrafię polo sam utrzymać z własnych pieniędzy. Jeśli coś się psuje to raczej zawieszenie. Ogólnie gdy auto jest zadbane jest naprawdę godne polecenia.
Jestem dość młodą osobą (rocznik 1993) i jestem w stanie sam utrzymać to auto. Gdy dobrze poszukamy dostaniemy auto po mega atrakcyjniej cenie i bardzo fajnych osiągach. Każdy temu autku daje więcej niż te 60 km nie wiem czego to jest zasługa.Jako auto dla młodego to bardzo dobry wybór. Auto po mimo że jest to kombi bardzo dobrze sprawuje się w mieście. Wcisnąć się idzie wszędzie. Trasa czemu nie nie widzę przeciwwskazań ale raczej do prędkości 120-130.
Wszytko w jak najlepszym porządku. Nic się nie urywa ani nie trzeszczy. Wykonanie wzorowe. Ostatnio na osiedlu chcieli mi antenę urwać ale im się jej wyrwać nie udało :D
Poważne usterki w polo? jeśli tak to tylko i wyłącznie z winy właściciela. Tak jak mówiłem gdzieś tam wcześniej przy zakupie nasłuchiwać skrzyni. Czy nie pracuje głośno czy biegi dobrze wchodzą. Zazwyczaj takie usterki zdarzają się tylko w mocno wyeksploatowanych sztukach łatwo to określić w jakim auto jest stanie. Od czasu do czasu warto by olej też w skrzyni zmienić ale tylko na SPECJALNY!! To wydłuży jej żywotność.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

8,8