Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Hatchback

Marcin, 16 lat temu
Silnik 1.2 i 54KM 40kW
Rok produkcji 2004
Volkswagen Polo IV Hatchback 1.2 i 54KM 40kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność. Już po zakupie ( na zasadzie VW to dobra firma) przeczytałem wiele historii na forach jak to się te Volkswageny psują, a mnie się jakoś nie zdarzyło.
Auto miejskie, niezawodne (nigdy mi nie stanął na drodze, ani się nie zepsuł), niewielki komfort jazd (głośno i bez klimy).
Miejskie autko, silnik nie jest zbyt elastyczny, ani mocny ale przy jeździe na obrotach 2000-3300 po Warszawie wystarcza. Na trasach też trochę pojeżdził, ale do wyprzedzania się średnio nadaje. Ponieważ z oszczędności to 3 cylindry po 2 zawory to odgłos nie jest zbyt przyjemny. Mechanik mówi że to kosiarka (oczywiście bez przesady do 90-100km/h nie jest głośno, od 120-130 nie da się słuchać radia)
Najlepszy element tego samochodu. Kiedy zdarza mi się pojeżdzić np. tydzień innym, wypożyczonym autem to później przesiadając się widzę różnicę in plus. Jednym paluszkiem. Ale mały minus bo czasami nie wchodzi tak jak trzeba wsteczny (rzadko).
Jak pisałem miejskie autko, w podstawowej wersji bez ABS. Zawieszenie jest twarde i na razie nic się z nim nie dzieje przez 3 lata, a żadnych dołów nie omijam, a dziur w drogach pełno, ale skrzypi (oszczędności VW). Za zawieszenie 3.
Przedni lewy słupek trochę przeszkadza, ale muszą być grube bo dzięki temu to taki niemiecki czołg. (Przekonałem się kiedyś przy porządnej stłuczce - dość silne uderzenie boczne, nikomu nic się nie stało).
Po niemiecku wszystko na swoim miejscu, intuicyjnie i ładnie.
Bez klimy - w lecie gorąco, ale ogrzewanie i wentylacja OK.
Autem jeżdzą przeważnie 1-2 osoby (z przodu miejsce OK, poza idiotyczną półką, która osobom wyższym niż 175 cm będzie bardzo zawadzać - kolana, a przy kolizji może nie być fajnie). Z tyłu 2 osoby OK na krótkiej trasie.
Glośny samochód, słabe wyciszenie.
ASO OMIJAJCIE Z DALEKA. Wysokie ceny przeglądów i niekompetencja. Na szczęście przez pierwsze 2 przeglądy w autoryzowanej stacji (GWARANCJA) nic mi nie zepsuli (olej umieją wymienić), a samochód nie miał większych usterek. Za ceny i jakosć przeglądów w ASO 2, ceny i jakość innych warsztatów 4, zużycie paliwa 3 (w mieście 7-7,5 ale mam ciężką nogę, trasa 7 litrów - przy jeździe 130-140 - znów ciężka noga).
Kupiłem nowego za 34 tysiące, bo nie znałem się na autach, a nie mam czasu na wizyty w warsztatach. Wiedziałem co za to kupuję (mały silnik, podstawowe wyposażenie, auto do miasta).
W ciągu 3 lat: 1 rok: odczepił się przewód spryskiwacza tylnej szyby 2 rok: znowu się odczepił ten przewód, 3 rok: wymiana cewko-fajki, klocków i tarcz hamulcowych i jakiegoś łożyska z tyłu.
Nic poważnego (odpukać) do dzisiaj sie nie zepsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 54KM 40kW [l/100km]

6,7