Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Hatchback

Silnik 1.2 i 54KM 40kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Polo IV Hatchback 1.2 i 54KM 40kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : mimo 54km jest bardzo dynamiczny
Porzadnie zrobiony samochod,ktory dowiezie nas tam gdzie chcemy przy tym nie rujnujac naszego portfela.VW polo bardzo trzyma cene-o czyms to musi swiadczyc.
Juz sie przyzwyczailem do charakterystycznego dzwieku 3 cylindrowca.Silnik jest bardzo elastyczny,latwo sie wkreca na obroty przy tym nie dochodzi zadne wycie spod maski.Nawet bym powiedzial im wyzsze obroty tym ciszej.nawet z kompletem pasazerow ten maly silniczek radzi sobie wysmienicie,przyspiesza dymanicznie.Silnik ten osiaga maxymalny moment obrotowy przy 3tys/obr min,stad ta dynamika
Skrzynia pracuje dobrze,naprawde nie ma sie czego czepiac,jak ktos napisal przydalby sie 6 bieg na autostrade.
Swietnie zostrojony,rowniez malo awaryjny.Zawiesznie raczej miekkie,swietnie tlumi nierownosci drog na oryginalnych oponach 165/70/14
Jak dla mnie troche sa za male lusterka poza tym widocznosc do tylu zbyt ograniczona jak na tak maly samochod
Jak w vw,skromnie ale wszystko na miejscu
Grzeje dobrze,juz po kilometrze wydobywa sie cieple powietrze,w zimie nie ma problemow z ogrzewaniem,mam wersje bez klimatyzacji,wiec o lecie nie bede sie wypowiadal
Przod swietnie,2 w pelni regulowane siedznie,z tylu siedznie sa zbyt pionowo i troche za twarde(mam takie wrazenie).Miejsce na nogi tez jest w normie
Wydaje mi sie ,ze silnik 4 cylindrowy bylby cichszy ale dziwek 3 cylindrowca nie jest meczacy.polo najlepiej znosi szybkosc do 100km/h
Jesli chodzi o serwis to jest bardzo dobrze,silniki nie sa skomplikowane do tego praktycznie bezobslugowe,czesci sa ogolno dostepne i tanie.Zuzycie paliwa polo ma bardzo dobre,smiesza mnie opinie ludzi twierdzacych,ze ich auto w miescie potrafi spalic 5-6 litrow....chyba na postoju.
Ktosztuje tyle ile jest wart
O ile samochod jest normalnie eksploatowany i serwisowany mozemy zapomniec adresu mechanika.Samochod pozbawiony typowych usterek.Zrobilem tym samochodem 80 tys km i tylko wymienilem czujnik swiatel stop i wahacz przedni-przywalilem z zime w kraweznik.
Jak narazie nic sie nie popsulo-oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 54KM 40kW [l/100km]

6,1