Lista ocen Volkswagen Polo IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 2001-2005 (73) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Batory - batory@yahoo.com
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Jak już napisałem krótki bieg pierwszy i drugi. Ponadto skrzynia jest przeciętnie precyzyjna. Zdarza się (i to wkurza mnie bardzo), że podczas jazdy ze startu zatrzymanego, np.: spod świateł są problemy z wrzuceniem 1 biegu. Wtedy trzeba zupełnie jak w maluchu wrzucić dwójkę i dopiero jedynka swobodnie wchodzi.
~obiektywny kierowca choć lubi auta ze sportowym charakterem
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
skrzynia chodzi bardzo przyjemnie i jest dość precyzyjna, potrafi zadbać o sportowy charakter auta i dzięki niej można sie nawet troche pobawić w uliczne wyścigi ;) na 1,2,3 biegu przyspieszenie jest ok -(szczególnie w mieście) , później już gorzej.
~Junk
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Wymiana łożysk po 15.000 w skrzyni. Niesamowite żeby sypnęło się to co powinno przeżyć samo auto. Urwanie mocowania dźwigni zmiany biegów (pod podwoziem) - zjazd lawetą. Rozłaczenie dźwigni w czasie jazdy - serwis nie założył podkładek ????
~chris31@wp.pl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
do przodu rewelacja super dzwiek i takie przesakiwanie z jednego biegu na drugi. A ze wstecznym mam czasami ale bardzo malo problemu z wbiciem czasami wyskoczy i jest taki dziwny chalas ale ogolnie spoko:)
~majk
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Bardzo dobrze, nie jechałem lepszą w tym segmencie z tego okresu. Krótkie przełożenia są ok. Brakuje 6, ale chyba tak można powiedzieć o każdej skrzyni pięciobiegowej.
~Jacekolsztyn
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Czasem źle wchodzi wsteczny, pozostałe biegi idealnie. Przy spokojnej jeździe, odpowiednia długość przełożeń, jak ostro szaleje to mam wrażenie, że 2 i 4 są niepotrzebne.
~polojeżdziec
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Gdyby czasami(bardzo rzadko) nie było "problemów" z wbiciem jedynki uznałbym zmienianie biegów w tej klasie samochodów za ponadprzeciętną (jeździłem punto i corsą)
~kaen
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Skrzynia biegów doskonale zestrojona i bardzo elastyczna na każdym biegu.Nie wymaga częstej redukcji i zmiany biegów,co jest bardzo istotne podczas jazdy w mieście.
~kalkirm@op.pl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
od początku kłopoty, wielokrotnie regulowana (sic!), posypała się w 2 rocznicę po 55tys., mimo serwisowania zasłaniali się końcem gwarancji, Kulczyk i Wolfsburg się wypięli
~Witek
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Na początku tzn. do 2000-3000 km/h często wyskakiwał mi wsteczny, ale skrzynia się wyrobiła. Lubię krótkie skoki lewarka skrzyni, więc w tym względzie OK.
Volkswagen Polo IV Hatchback