Lista ocen Volkswagen Polo IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 2001-2005 (74) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mario
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Jak przybity gwoździami. W lecie śmigałem na alu felgach 15/45/195 i nawet go nie nosi po kolejinach. Przy niskich oponach układ kierowniczy bardzo dokładny i miły w manewrowaniu. Swoje słabości pokazał dopiero na KJS-ach jak przyszło do slalomów. Pompa od wspomagania nie wyrabiała ;)Przy wiekszym ładunku siada tył. Na ostrych zakrętach bardzo ładnie wstaje tylnie koło ale nie ma to wpływu na tor jazdy. Ogólnie jest super i bezawaryjnie....
~majk
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Fabryczne tuleje były wadliwe. Mam założone z A3 chyba, są pełne w środku i jest wporządku. Lubię twardsze auta i Polo mi odpowiada. Z drugiej strony, analogiczna Ibiza jest jeszcze twardsza. Mam też nowe amory pomimo małego przebiegu, bo poszedł jeden na dziurze. Tak naprawdę dużo zależy od opon. Ja mam 165 i jak zawieje wiatr to mnie nie ma, ale jeździłem ze 185'kami i inna jazda.
~ZMH 1043
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Układ jezdny rewelacja ! Niestety polskie drogi są do dupy, na porządnej drodze prowadzi się rewelacyjnie, świetnie pokonuje ciasne zakręty, doskonale trzyma się drogi (opony 185/55 R 14), po zmianie opon na zimowe o rozm. 175/65 - komfort jazdy zdecydowanie poprawia się (wyższe opony lepiej tłumią nierówności).
~Batory - batory@yahoo.com
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Jeździ się przyjemnie i jak na tej klasy samochód super. Problemem jest skrzypienie gum przy pokonywaniu nierówności poprzecznych i pagórków przy prędkości powyżej 70 km. Na zakrętach o nierównej nawierzchni jest mocno podsterowny. Poza tym prowadzenie jest przyjemne bez niespodzianek.
~Leszek
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Bardzo fajnie zestrojone zawieszenie nie za miękkie i nie za twarde. Po przebiegu 70 tys. mały remont zawieszenia przedniego, wymieniłem tuleje wachacza przedniego, gumowe stabilizatory oraz elementy drążków stabilizatora. Naprawa raczej nie była droga około 300-400 zł.
~Wojciechu
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Tawrde choc wysokie zawieszenie, fabryczne gumy dunlop sport 185/55/14 na goacym asfalcie pozwalaja pokusic sie o troche szalenstwa... trzyma sie wymienicie, kosztem minimalnej utraty komfortu... ale kto by sie tym przejmowal :)
~Jacek.
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Pięknie trzyma sie drogi nawet w ostrych i"ciasnych ´ zakrętach,zwłaszcza jak jesteśmy pierwszymi właścicielami i potrafimydocenic ten układ jezdny.Z modelami po "przejściach´ bywa różnie.podobnie jak z NAMI !!!
~polojeżdziec
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Jak trzeba to całkiem nieźle trzyma się drogi. Jeźdze na alu 15" 195/55 To jest krótkie auto i nieźle potrafi w nim bujać :) Po 47tyś musiałem wymienić tylne tuleje przednich wahaczy nie wiem czy to szybko
~Jacekolsztyn
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Układ jezdny precyzyjny, auto trzyma się drogi, jest dobrze wyważone, (no przy prędkościach około 150 km/h trochę ciężko się prowadzi, ale co mam wymagać od tak małego auta)
~chris31@wp.pl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
tutaj moge napisac tylko jedno super sie trzyma drogi mam oponki 195/50/15 i super sie prowadzi ale tez troszke szumi ale da sie przyzwyczaic i wyglad autka rekmpensuje to
Volkswagen Polo IV Hatchback