Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Hatchback

Silnik 1.9 SDI 64KM 47kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Polo IV Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Wolałbym TDI, ale SDI też jest niezły
Mogłoby być lepiej TDI ma dwukrotnie większy max. moment obrotowy
Czasem się zdarza, że ze wstecznego wchodzi bardziej w tył i trochę się blokuje, ale w pośpiechu - może właśnie najważniejszy moment
Bardzo miło w zakrętach i na równej drodze - takich dróg trochę mało
Bardzo sprytne lusterko asferyczne. Widać niemalże jadącego z boku - niestety tylko kierowcy
Trochę niezdarnie znajdują się przełączniki opuszczania szyb, prawie pod łokciem.Reszta OK
Nie narzekam, para puszcza w kilkanaście sekund z tylnej szyby również. Ciepło też robi się szybciutko.
Mam 180cm i nie narzekam. Z tyłu też jechałem. Byłem również z dużż ilością bagażu. Trochę sprytu i mieści się. Można jeszcze pomyśleć o bagażniku dachowym - na pewno w przyszłym roku sobie kupię.
Niestety diesle wolnossące są dość głośno odczuwalne w kabinie, ale zamykam okna i włączam radio ;-))
4,6/4,2 ale nie jeżdżę poniżej 120, przeglądy ok 500/prawie każda naprawa wymaga podłączenia komputera 120zł + koszty naprawy (części : 32zł czujnik stopu, 1zł bezpiecznik 7,5,2zł bezpiecznik 10) tylko tyle wymieniłem
Cena nie jest niska, za dodatkowe wyposażenie trzeba słono płacić, np.: oryginalny pakiet elektryczny (szyby przednie i inteligentny zamek centralny również bagażnika i wlewu paliwa) 4500zł
nie zauważyłem tandety
żadnych poważnych, ale drobna usterka iskrzenia w czujniku stopu - podczas wyjazdu urlopowego - dostarczyła mi wiele niezapomnianych wrażeń - wówczas miga lampka świec żarowych
Volkswagen Polo IV Hatchback