Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Hatchback

koko, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2006
Volkswagen Polo IV Hatchback 1.9 TDI 101KM 74kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : jest bardzo komfortowe i po 160 tys nie wymaga napraw , jest też wiele miejsca w aucie, w środku.
Układ elektryczny : esp nie działa
Bałem się tak dużego przebiegu moje clio miało 101 tys przejechane za 9 lat, vw ma 160 tys za 4, ale nie ma porównania niemieckie auta są naprawdę lepsze, jeździłem corollą z 2006 r z przebiegiem 70 tys po Polsce zrobionym , naprawdę vw jest w dużo lepszym stanie niż toyota mimo 2 razy większego przebiegu, fakt toyota jeździła w Polsce a vw w Niemczech i pewnie głownie po autostardach ale fakt jest faktem.
świetny silnik do tego auta ,jest dynamiczny i oszczędny,pracuje bardzo równo, w środku jak osiągnie właściwą temperaturę pracy praktycznie go nie słychać, pracuje wtedy ciszej niż w clio 1,4 benzyna zwłaszcza przy wysokich predkościach można go docenić.
Po 160 tys( auto sam sprowadziłem z niemiec) skrzynia chodzi bardzo dobrze nie ma problemu z wrzucaniem któregokolwiek biegu
bardzo przyjemnie chodzi układ kierowniczy na parkingach manewruje się bardzo przyjemnie ,przy większych prędkościach prowadzi się pewnie i przyjemnie.
duże słupki z przodu i masywna konstrukcja,trzeba się przyzwyczaić
wszystko na swoim miejscu prostai intuicyjna obsługa
nagrzewa powietrze bardzo szybko. \\nie wiem jak chłodzi bo sprowadziłem auto 2 tyg temu,
Jak na ta klasę auta w porównaniu do clio 2 to doskonale, czuje się jak w aucie o klasę wyższym.
Bardzo dobrze przy 130 silnika nie słychać i pęd powietrza nie przeszkadza z tym silnikiem do 160 km\\h ( na autostardzie oczywiście) można podróżować przyjemnie i komfortowo, potem robi się głośno i zdecydowanie zaszybko do takiego auta.
silnik bardzo szybki elastyczny i ekonomiczny nie żałuje wyboru na pewno lepszy niż 1.4 tdi który pracuje nieprzyjemnie.
polo nie jest tanie w porównaniu do innych aut tej klasy jest droższe czasem nawet dużo droższe ale naprawdę vw jest lepszy od innych aut , byłem raczej przeciwnikiem tych aut ale teraz wiem że niemieckie maszyny mając oś w sobie, warto dopłacić niż kupić inne auto.
na razie posiadam to auto niecały miesiąc wymieniłem filtry oleje i paski , świeci ie się po kilku hamowaniach kontrolka że jest wyłączone esp, mi to nie przeszkadza przynajmniej w tym momencie. może spróbuje to naprawić przy jaiejs najbliższej okazji.
Na razie poza esp usterek nie ma zobaczymy po dłuższej eksploatacji w każdym razie 160 tys km nie zrobiło na aucie praktycznie żadnego wrażenia tj na zawieszeniu i ze strony wizualnej,w środku auto nie nosi śladów użytkowania jest nie zniszczone ,dla silnika taki przebieg jak jest właściwie eksploatowany to dopiero dobre dotarcie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]

5,7