Ocena kierowcy - Volkswagen Polo V Hatchback 3d

Piotr, 2 lata temu
Silnik 1.2 TDI-CR DPF 75KM 55kW
Rok produkcji 2010
Volkswagen Polo V Hatchback 3d 1.2 TDI-CR DPF 75KM 55kW 2009-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Bezawaryjny
Inne : Niesamowity wygląd jak na auto, które klasowo jest pod Golfem. Nie jest to auto którego można się wstydzić.
Jest bardzo niepozorne auto, które potrafi niezwykle zaskoczyć w pozytywny sposób. Ma ono swoje wady, ale zdecydowanie więcej w nim plusów niz minusów :) Mimo np. dosyć małej przedniej szyby auto jest bardzo przestrzenne jak na swój rozmiar, mimo swojej klasy auto wygląda na znacznie droższe i nowsze niż jest w rzeczywistości auto prezentuje się naprawdę bardzo dobrze, mimo że jest dosyć plastikowe w środku jest bardzo wygodne.. i tak by można jeszcze długo wymieniać. Jest to auto stworzone z głową, wszystko jest przemyślane i nastawione na wygodę (wiadomo z pewnymi kompromisami..), sprawdzi się do jazdy do pracy, na zakupy czy nawet na dalszy wyjazd w max 4 osoby. Polecam!
Ta wersja silnikowa (1.2 TDi) jest dosyć niepozorna.. demon prędkości to i nie jest, ale jest zrywny i potrafi wyciągnąć te 170km\h - trochę potrzeba do maksymalnego rozpedzenia samochodu ale mimo to problemów z wyprzedzaniem nigdy nie miałem i nie jest awaryjna, a to najważniejsze :)
Co do skrzyni biegów nie mam zastrzeżeń, wszystko gładko chodzi - nie ma żadnych problemów.
Auto prowadzi się rewelacyjnie, jest bardzo zwrotne - nie mogę złego słowa powiedzieć.
Auto wygląda na znacznie droższe niż w rzeczywistości, całość karoserii jest bardzo solidnie wykonana. Auto w wersji Bluemotion jest również bardziej drapieżne i wyglądem przypomina znacznie nowsze i droższe auto (w tej wersji min. dodatkowe nakładki na klapę bagażnika i progi)
Przy moim wzroście (190cm) często pojawia się problem z widocznością sygnalizacji świetlnej - często muszę się pochwalić stojąc przed światłami żeby zobaczyć czy jest zielone :)) Na minus oceniam trochę zbyt małą przednią szybę, reszta jest okej.
Polo jest wbrew pozorom bardzo wygodne (jeżeli mówimy o przednich fotelach - tylnia kanapa jest przeciętna pod względem wygody). Fotel kierowcy jest świetnie dopasowany i wygodny, sprawdzi się przy długich jak i krótkich trasach. Całość elektroniki mamy w zasięgu ręki i wszystko jest bardzo intuicyjne.
Auto jest bardzo dobrze wentylowane, jeżeli chodzi o samą klimatyzacje (w moim przypadku manualna) jestem zadowolony - robi co ma robić.
Co do ilości miejsca jest okej, pod warunkiem, że jedziemy w max 4 osoby. Szału ogólnie nie ma, ale generalnie przy 2 osobach z przodu po 170/190cm wzrostu osoby siedzące z tyłu mają na tyle miejsca żeby nie odczuwać dyskomfortu.
Szału nie ma przy moim 1.2 w dieselu, potrafi być trochę głośno przy szybszej jeździe (~140km\h) ale nie do tego stopnia żeby to był jakiś duży problem - to w końcu diesel... wystarczy włączyć radio i jest okej. Co do całości wyciszenia jest okej, jest cicho.
Nie miałem do tej pory rządnych problemów, a auto ma na karku już ponad 235k km! a to nie mało... jedyne co było przy nim robione to wymiana oleju, paska rozrządu, rozrządu i rolki napinacza. A jeżeli chodzi o spalanie... jest rewelacyjnie - auto na pali 3.8l na dłuższych trasach, w mieście od 4.7l do 5.8l, a poza miastem 4.3~5.1l (zależy od stylu naszej jazdy)
Auto godne polecenia, nie wymaga od właściciela wkładania w nie dużej ilości pieniędzy. Jest tanie w eksploatacji, ale pod warunkiem że nie jeździmy nim do momentu aż się coś zepsuje.. trzeba od czasu do czasu wybrać się do mechanika tak jak wybieramy do lekarza na badania kontrolne ;)
Jeżeli chodzi o drobiazgi do tej pory miałem jedynie problemy elekrtoniką - migającą kontrolką podgrzewania świec podczas jazdy; po najechaniu na dziurę wskazówka prędkościomierza spadała na chwilę do 0 i zaczynały migać systemy bezpieczeństwa jazdy (ABS i ASR). Okazało się że trzeba było wyczyścić i dokręcić styki przewodów przy czujnikach (nieopodal akumulatora). Kolejny problem dot. przetarcia się kabli idących do 3go światła stopu (od otwierania klapy bagażnika).
Jak się dba o wymianę oleju, filtrów oleju/paliwa to jest okej - auto do tej pory nie miała nigdy nie miało awaryjnych epizodów, a trochę już przejechane ma.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TDI-CR DPF 75KM 55kW [l/100km]

5,8