Ocena kierowcy - Volkswagen Polo V Hatchback 5d

misiol1@orange.pl, 14 lat temu
Silnik 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Polo V Hatchback 5d 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW 2009-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Mało pali, po naciśnięciu pedału wbija w fotel i to wszystko przy miłym dla ucha dźwięku
Wspaniale auto dla singla lub pary z małym dzieckiem :) Polecam w wersji highline i z silnikiem 1.6 tdi 105 koni. Piękny, dynamiczny i dopracowany, a jednocześnie nie rujnujący nas na paliwie
dużo jeździłem 1.9 tdi i ten nowy 1.6 faktycznie nie ustępuje mi w niczym a przy okazji pali prawie litr mniej
Dźwignia wręcz sama znajduje sobie miejsce. Zestrojona raczej tak by obroty na poszczególnych biegach słuzyły raczej oszczędności niż dynamice
Małe auto a prowadzi się jak kompakt. Czuje się pewność w zakrętach
Wszystko widac zarówno w czasie jazdy jak i przy parkowaniu
Jak to w Volkswagenie. Wszystko w zasiegu ręgi i na miejscu. Jadąc nocą ręce nie błądza w poszukiwaniu przełaczników czy dźwigni
Nie wiem jak chłodzi, bo pora roku nie sprzyja temu, ale ogrzewa i odparowuje szyby bez zarzutów
To auto miejskie, ale dla kierowcy i pasażera jest miejsca wystarczająco. ja mam 187 cm i nie ma problemów z ustawieniem fotela i przestrzenia wokól. Gorzej z tyłu... Jeśli masz rodzinę z dorastającymi nastolatkami, to będzie za ciasno
Nie słychać że to diesel. w porównaniu do 1.9 tdi to skok w inny świat
Moja auto ma 105 koni i jeśli chodzi o dynamikę to mały wariat, ale to jednocześnie mistrz oszczędności. Jadąc normalnie (ok. 100 km/h w tym kilka miast po drodze) na odcinku 200 km spalił średnio 4.6 litra na 100
W tej wersji wyposażenia i z tym silnikiem nie jest tani ok. 64 tys. ale w zamian daje dużo. Nie warto żałować tych kilku tysięcy na wersję highline i ten najmocniejszy silnik, bo radość z jazdy i zazdrosne spojrzenia innych kierowców to rekompensują ;-)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW [l/100km]

5,3