Ocena kierowcy - Volkswagen Santana

Cioki rciok@o2.pl, 15 lat temu
Rok produkcji 1984
Volkswagen Santana 1.6 75KM 55kW 1981-1988 - Oceń swoje auto
Silnik : myslałem że auto o sporej masie i gabarytach z tym silnikiem będzie powolne i słabe a tu mimo małej mocy można wiele zdziałać
Karoseria : Głownie zaniedbanie i zimowa sól to największ wróg tego auta
Gdyby nie ta korozja to by było wspaniale
Jak na tak małą pojemność i moc auto jest naprawdę bardzo dynamiczne nie ma problemów z wyprzedzeniem kilku aut na raz
Posiadam skrzynie 4+E czyli 5-tke, dobrze zsynchronizowane biegi w połączeniu z tym silnikiem auto ma naprawdę kopa
Jest bardzo dobrze tłumi nierówności naszych dróg, mimo tego że to auto już sporo przeżyło
Mimo tego że jestem wysoki swobodnie widzę obrys auta co jest ważne przy parkowaniu,
Kierowca może intuicyjnie i bez stresu obsługiwać instrumenty w czasie jazdy bez obawy że coś sie stanie w czasie jazdy jak to sie często zdarza w innych autach
Miejsca full spokojnie można sie wybrać się z kompletem osób w krótkie i bardzo długie trasy
jest w porządku zawsze jest słychać dźwięk pracy silnika pomrukiwanie na wolnych obrotach, oraz ryk na wysokich obrotach nie są nieprzyjemne, a wręcz miłe i nadają indywidualny charakter temu samochodowi
gdyby ceny paliw nie rosły to było by wspaniale, zwłaszcza kiedy jadę sam lubię trochę poszaleć; Naprawy, jakie naprawy? Lejesz paliwo, sprawdzasz stan olejów i płynów i naturalnie wymieniasz co jakiś czas paski i filtry; Jeżeli wymieniasz już jakiś części są one tanie jak barszcz a wymian można dokonać samemu:)
Jak na swój wiek auto jest super, chociaż korozja trochę psuje ten obraz (przyczyną jest sól i zaniedbanie aut)
Przez 5 lat posiadanie tego auta przez mojego ojca i pół roku mojej kadencji nie było żadnej poważnej usterki, jedynie to trzeba walczyć z korozją

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]

8,8