Ocena kierowcy - Volkswagen Santana

HUCIARZ, 18 lat temu
Rok produkcji 1985
Volkswagen Santana 1.8 90KM 66kW 1983-1988 - Oceń swoje auto
Auto dla niektórych może sie wydawać starodawne przes swoje krztałty itd. ale jak dla mnie jest to auto wspaniałe szybkie wygodne niezawodne prawdziwy amerykański krążownik w europejskim wykonaniu .. i to dego heh "pełna gangsterka"
Posiadam silnik z passata GT i musze przyznać ze jest on niesamowity i wciaż potrafi mnie zaskoczyć jak odstawiam nowe auta na skrzyżowaniu przyspieszenie okolo 10s do 100 a max jechalem 190 :D Elastyczność wzorcowa przy 50 już moge wrzucić 5 bieg i jeśli trzeba to auto na nim śmiało przyspiesza. Silnik pracuje równo i odpala na gazie nawet przy - 20 jak to miałeo miejsce tej zimy. Silnik poprostu cudo techniki !!
Do skrzni nie mam żadnych zarzutów spisuje sie bardzo dobrze a przełożenia pozwalają na naprawde szybką jazde i spore przyspieszenia.
Akurat w moim przypadku autko miało zaniedbane zawieszenie i wciąz mam dziwne odgłosy jak pokonuje te wielkie dziury na naszych drogach. Ale po wymianie amortyzatorów auto dzieki temu ze jest niskie a szeroki niesamowicie trzyma sie drogi. Moze jednak zawieszenie nie jest przystosowane do naszych dróg bo to jednak ciezkie auto. No ale pozatym jest super.
Widocznośc w tym aucie jest wzorowa, wielkie przeszklone powierzchnie pozwalają dostrzec wszystko a parkowanie takim wielkim wozem to również zaden problem .. pozatym siedzenia na maxa w dół :P :P
Jedyne w swoim rodzaju takie auto za nie wielkie pieniądze ... pod warunkiem ze ktoś nie kupi jakiejś biednej zajechanej santany.
Niestety klimatyzacji nie posiadam :( ale to nic bo otwieram okna i tez jest chłodno :] A co do ogrzewania to działa lepiej niż nie jedna suszarka do włosów hehe ... dmuchawa na 3 przy nagrzanym silniku idzie sie w zimie ugotować :]
Jak niektórzy już moze wiedzą lub tez nie SANTANA posiada chyba najwiękrza dostepną przestrzeń wewnątrz w sród auto europejskich tak mi sie wydaje bo wieloma jeździłem i mało gdzie jest tyle przestrzeni bo przedewszystkim jest to auto bardzo szerokie.
Wyciszenie jest także dopracowane .. jednak mnie ostatnio przerdzewiał na spawie tylny wydech i teraz jeźdze bez niego .. efekt - bołączenie basu z nutką auta wyścigowego ... jak sie rozpędzam to ludzie już z drugiego końca ulicy uciekają bo nie wiedzą co to nadjeżdza ... a to poprostu SANTANA
No jak sie ma to GTi pod maska to auto potrrafi zassać troszke tego gazu ... ale jak sie ciśnie bo przy spokojnej jeździe po mieście bierze 11 - 12 gazu na trasie 8 - 9 a jak conieco przycisne do tych 7500 obr./min to tak z 15 moze wziąść ale naprawde warto :] Więc reasumując jak na taki spoty silnik i jego osiągi spalanie jest naprawde malutkie.
Polecam tym którzy chca mieć niespotykany samochód za niewielkie pieniadze który będzie jeszce im służył przes długie lata. Ja jestem bardzo z niego zadowolony :] :] SANTANA RULEZZZZZ http://skopek.net-arena.pl/santanapl/02/02pl.html
Moje auto poza niewielkimi problemami zaraz po zakupie do tej pory sprawuje sie bezawaryjnie zawsze wsiadam i zawsze jade ... jeszce nigdy nie staneła na trasie :] A gdyby sie coś stało to cześci tanie jak barszcz !!
brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]