Ocena kierowcy - Volkswagen Scirocco II

sirjohnny@poczta.fm, 21 lat temu
Rok produkcji 1987
Volkswagen Scirocco II 1.8 90KM 66kW 1983-1992 - Oceń swoje auto
Jak to mawiają: niemcy nie zrobią drugi raz takiego blędu jak Mercedes-Benz "beczka" i Vw Golf I (czyli samochodów prawie niezniszczalnych), a Scirocco mechanicznie jest Golfem GTI, i tylko z dostępnąścią części blacharskich, lamp, szyb itp i td jest pewien problem, ale Niemcy są bliziutko a handlarzy gotowych za następną wizytą przywieźć co trzeba nie brakuje.
Wersja 1.8 8v jest cudownie elastyczna, jeśli ktoś nie lubi mieszać może nawet ładować z 2-go biegu na 5-ty i nie ma obawy o jakieś szarpnięcie :)
Jak zwykle w tych VW (tylko na zimnym olejku) dwójeczka czasem topornie wchodzi.
Taki se gokarcik, bardzo pracyzyjny, czyli wychodzi z zakrętu z taką samą prędkością z jaką go rozpoczął.
Żadnych problemów we wszystkie strony (nawet tylna szyba schodzi poniżej spojlera).
Typowo dla VW ergonomia ponad styl czyli wygląda tak sobie, ale jest na swoim miejscu.
Szybki lubią się "spocić" czasem, ale nagrzenica i nawiew działa bardzo sprawnie.
Z przodu OK, z tyłu nie najgorzej, ale jeśli przednie fotele są cofnięte to na tyle długie nogi autosopowiczki mogą się nie zmieścić. Za to jej walizka, a nawet dwie do bagażnika wchodzą bez problemu.
Nie wiem czy to słuszna kategria oceniania tego samochodu; 1.8 GT fabrycznie wychodził z katalizatorkiem i tylko jednym końcowym tłumikiem i nawet na "bożym" tłumiku ładnie mruczy :) Dla mnie miodzik.
Średnie zużycie paliwa to podobno jakieś 7.5l/100 km, ja śmigam głównie po mieście i nawet w zimie można się zmieścić w 9 l/100km
Za kilka, kilkanaście tysięcy PLN-ów, bo za tyle obecnie można nabyć Scirocco II nie sposób znaleźć czegoś bardziej korzystnego, niezawodnego i co najważniejsze z charakterkiem. Oczywiście jeśli ktoś szuka tego typu samochodu.
Nie kojarzę nawet drobnych usterek ( raz urwała mi się lewa linka od hamulca ręcznego ale to może dlatego że nie powinienem był go zaciągać przy 60km/h na suchym asfalcie ;)
Mam Scirocco od ponad 3 lat i szczerze mówiąc kompletnie nic się nie wydarzyło.
Volkswagen Scirocco II