Ocena kierowcy - Volkswagen Scirocco II

Norb, 17 lat temu
Rok produkcji 1988
Volkswagen Scirocco II 1.8 90KM 66kW 1983-1992 - Oceń swoje auto
Kupno Scirocco było dla mnie strzałem w dziesiątkę. Nie żałuję tej decyzji i polecam je każdemu, kto ma dostatecznie dużo charakteru i gustu. Scirocco, podobnie jak porsche, uzależnia.
Z początku uznałem go za rakietę, ale teraz żałóję, że nie stać mnie za jeżdzenie cały czas na benzynie. Jest to wersja na gaźniku i na gazie zmienia się z rakiety zdolnej wyprzedzić w ruchu drogowym każdego w coś zaledwie szybkiego.
Moja skrzynia mimo wieku pracuje świetnie, chociaż jedynka trochę ciężko wchodzi a dwójka jest dłuuuga. Nie mam powodów do narzekania. I 0-60 II 60-110 III 110-150 IV 150-180 V 180- oczywiście jest to ekstremalne traktowanie silnika :) Zazwyczaj wrzucam dwójkę przy 30/h a przy 70 mam już piątkę
Ludize! Jak to auto prowadzi się na zakrętach! Jest niskie(przynajmniej moje) i branie zakrętu 90 stopni o jakieś 40-50 km szybciej niż jakiś tam cińki czy inny golf to norma
Do tego auta trzeba sie przyzwyczaić. Widoczność do tyłu jest przez spojler taka sobie, chociaż bardzo szybko przestaje to przeszkadzać. Za to widoczność przez ogromne szyby boczne wzorowa! fotele można ustawić w dwóch pozycjach. W pierwszej widać maskę i wszystko inne...w drugiej czuć za to podłogę i ten "sportowy duch" tego auta.
Wszystkie przełączniki są na swoim miejscu. Narzekałbym tylko na zbyt długa wajchę zmiany biegów ale ją obciąłem o parę cm i jest już wygodnie :)
W zimę często muszę otwierać okno, nagrzewnica w Scirocco nie ma sobie równych, nawet mercedes mojego ojca z dwoma nagrzewnicami się chowa! Niekiedy dokuczają zaparowane szyby, ale dzięki ogrzewaniu można ten problem szybko zażegnać.
Scirocco ma tylko dwa ustawienia siedzeń-albo jest wygodnie z przodu albo z tyłu. Wartości pośrednie nie występują :) Za to jest idealnym autem na przejażdżki z dziewczyną kiedy tylna kanapa służy do wożenia bagaży
Scirocco jest autem głośnym...słychać w nim i czuć silnik...dlatego jazda nim sprawia taką frajdę :D
No cóż..coś za coś. Na pewno nie jest to auto ekonomiczne i przeznaczone do ekonomicznej jazdy. Mój egzemplarz pami minimum 9 litrów gazu na mieście(zwykle ponad 10) i około 7,5 litra na trasie przy prędkościach oscylujących wokół 100-120 km Zwykle na trasie utrzymuję prędkość około 120-150km i pali mi wtedy jakieś 8 litrów. Te auta kochają trasy! Jeśli często podróżujesz to jest właśnie coś dla CIEBIE
Scirocco można teraz nabyć w cenie od 3 do 5 tysięcy złotych. Za tą kasę otrzymuje się świetnie wyglądające, szybkie i niezawodne pseudo sportowe auto. Czego chcieć więcej?
Nigdy nie zdarzyły mi się żadne drobne usterki poza przepalonymi bezpiecznikami. To auto mimo wieku jest po prostu solidne.
Jak wyżej

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]