Ocena kierowcy - Volkswagen Scirocco II

Misiek, 17 lat temu
Rok produkcji 1990
Volkswagen Scirocco II 1.8 95KM 70kW 1985-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo żwawy i trwały(!) jak na 95 KM + mała masa autka czynią go naprawdę w miarę szybkim samochodzikiem! :-)
Silnik : Nierówna praca silnika i brak mocy.
Przeniesienie napędu : Zgrzytający wsteczny a także II bieg.
Jak trafisz zadbany model to będziesz zadowolony z VW a jeżeli trafi Ci się "pechowiec" to niestety będziesz musiał liczyć się z kosztami( co w niektórych przypadkach-np. przepływomierz) może być naprawdę szokujące!+ częsci do Scirocco jest coraz mniej...:-(
Jak na 95 "kucyków" to samochodzik przemieszcza się w miarę sprawnie! ;-) Brakuje jedynie trochę mocy w dolnym zakresie obrotów. Powyżej 3000 obr/min. VW zbiera się całkiem nieźle! :-)
U mnie zdarza się (zwłaszcza gdy silnik jest zimny), że nie chce wchodzić II bieg-a jeżeli już wejdzie to zazwyczaj z pewnym zgrzytem. :-(
W związku z tym, że auto jest stosunkowo nisko zawieszone to jego przyczepność do drogi jest całkiem niezła (ale mogłoby być "ciut" twardsze)
Nie mam żadnych problemów z widocznością.
W sumie ok ale otwór bagażnika mógłby być trochę niżej zrobiony.
Zimą samochód nagrzewał się błyskawicznie tylko tylna szyba miała tendencje do częstego parowania( podgrzewanie jej działa bardzo szybko!)
Z przodu wszystko jest cacy(regulacja foteli i boczne trzymanie) ale na tylnych siedzeniach to już jest jakieś nieporozumienie?! Ps. Na szczęście ja podróżuję tylko z przodu! :-)
Też jest w miarę ok ale zdarza się, że coś puka i stuka w desce i z okolic kufra.
Średnio mój "Dolorian" w mieście pali ok. 10 literków ale związane jest to z dość cięzką nogą właściciela. :-) Na trasie jest już lepiej- ok. 8 literków ale i tak w głównej mierze zależy to po prostu od stylu jazdy!
Małe koszty zakupu.
Mam po prostu pecha!-non stop trafiają mi się jakieś pierdoły!-np. problemy z ustawieniem zbieżności, wycieki oleju, nie działające wycieraczki itp.
Zepsuł mi się przepływomierz i dopiero po 2 mc-ach udało mi się zakupić używkę!(400 pln.) Nówka Boscha to już wydatek...1730 pln.!!!!!!!!!!!-to jest jakieś grube nieporozumienie!!!!!!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 95KM 70kW [l/100km]

8,8