Ocena kierowcy - Volkswagen Sharan I

Rok produkcji 2002
Volkswagen Sharan I 1.8 i T 20V 150KM 110kW 1997-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Możliwości wnętrza samochodu
Przeniesienie napędu : Typowa usterka półosi napedowych
Silnik : Zapchanie smoka pompy oleju która występuje podczas wymiany oleju co 30000km w systemie longlive
Dla mnie idealny samochód rodzinny który swoimi zaletami umila podróżę i codzienne użytkowanie.Polecam dla wszystkich szukających wygodnego samochodu dostępnego za rozsądną cenę.Najważniejsze jest znalezieni egzemplarza który nie jest totalnie zajechany i posklejany z 3,Wystarczy dokonywać regularnych przeglądów i wymieniać na bieżąco zużyte części a samochód odpłaci bezawaryjnością
Silnik jest moim zdaniem kompromisem między komfortem jazdy a spalaniem.Daje sobie radę z poruszaniem tego ciężkiego vana ale nie jest wyścigówką.Jeżeli się o niego dba odpłaca bezawaryjnością
Skrzynia 6 biegowa jest moim zdaniem mocnym punktem tego samochodu.Przełożenia pozwalają na spokojną jazdę zarówno w mieście jak i na autostradzie bez nadmiernego ,,wachlowania wajchą\'\'
Układ jezdny jest widocznie ustawiony na komfort jazdy.Dobrze wybiera nierówności trzeba tylko uważać na zakrętach na szczęście esp pomaga wyjść z opresji.Należy też uważać podczas bocznego wiatru bo wielkość samochodu daje znać o sobie.Układ kierowniczy jest dokładny i precyzyjny a wspomaganie działa z odpowiednią siłą.
Widoczność jest doskonała,ogromne szyby i dobrze umiejscowione lusterka zapewniają świetną widoczność w każdym kierunku a pozycja za kierownicą jeszcze to potęguje.Reflektory ksenonowe zapewniają dobrą widoczność w nocy.
Zajęcie dobrej pozycji za kierownicą jest ułatwione szeroką możliwością regulacji fotela oraz kierownicy która jest regulowana w dwóch płaszczyznach.Trzymanie boczne foteli może nie jest rewelacyjna ale to zasługa skórzanej tapicerki.Wszystkie przełączniki są dobrze rozmieszczone i nie ma kłopotów z ich obsługą.Jedynie umiejscowienie popielniczki jest problematyczne bo nisko i dostęp utrudnia dzwignia zmiany biegów.Problemy stwarza też umiejscowienie koła zapasowego pod samochodem do którego dostęp jest mocno utrudniony.Ilość schowków nie powala jak na rodzinny samochód.
Klimatyzacja ma dużo problemów ze schłodzeniem takiej szklarni pomaga trochę przyciemnienie szyb ale ogólnie we włoskim klimacie jest tylko przeciętnie.Natomiast ogrzewanie na sprawia problemów nagrzewnica po przejechaniu kilku kilometrów nagrzewa wnętrze do odpowiedniej temperatury a podgrzewane fotele to ułatwiają.Częsta wymiana filtra kabinowego zapobiega parowaniu szyb i ja nie miałem z tym problemów
Na brak miejsca w tym samochodzie nie można narzekać.Kierowca mają naprawdę dużo miejsca dla siebie a swoje bagaże na pewno się zmieszczą do ogromnego bagażnika.Mam 2 małych szkrabów i bez problemów mogę zapakować cały kram do środka.Możliwość dowolnego konfigurowania wnętrza bardzo to ułatwia
Wyciszenie jest słabą stroną tego samochodu często poruszam się autostradami z dużymi prędkościami i silnik słychać od prędkości 120km/g.Daje się też mocno we znaki szum wiatru
Zużycie paliwa jest do przełknięcia biorąc pod uwagę masę i wielkość pojazdu.Średnie spalanie po przejechaniu 18000km wyszła 10,86l/km.Popularność modelu i duża ilość dostępnych zamienników obniża koszty ewentualnych napraw
Jak dla mnie idealny stosunek jakości do ceny
Podczas mojego użytkowania nie miałem problemów z drobiazgami jedynie 2 razy spadł mi wężyk do tylnego spryskiwacza.Nie słychać żadnych denerwujących hałasów pisków itp.
Miałem 2 poważne naprawy w tym samochodzie obie typowe do tego typu silnika wymiana kompletu pół osi napędowych oraz czyszczenie miski olejowej ponieważ zapchał się smok pompy oleju

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i T 20V 150KM 110kW [l/100km]

9,7