Ocena kierowcy - Volkswagen Sharan I

Zyga, 7 lat temu
Silnik 1.8 i T 20V 150KM 110kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Sharan I 1.8 i T 20V 150KM 110kW 1997-2010 - Oceń swoje auto
Silnik robi robotę w tym samochodzie, głównie ze względu na 20VT zdecydowałem się na zakup właśnie sharana a nie np Galaxy czy innego Vana z tego segmetu
nic dodać nic ująć w przeciwieństwie do poprzednika (opel) skrzynia służy tu tylko zmiany biegów, a nie martwienia się czy przypadkiem się nie posika olejem ;)
na kołach 17 cali i oponach 235 można swobodnie jeździć po naszych krętych drogach krajowych, na fabrycznych już nie jest tak kolorowo
wielkie szyby duże lustra jest bardzo dobrze
Jak na samochód 15 letni jest super, uchwyty na kubki trzymają praktycznie wszystko co się wsadzi od puszki przez kubki butelki itd, reszta guziczków pokręteł tyż na miejscu
Grzanie jest ok, zimą troszkę trzeba odczekać, ale z pomocą przychodzą wtedy grzane fotele, co do klimy mam mieszane uczucia, w trasie jest ok ale tylko OK, w mieście jest różnie jak jest +30 to czasami wolę otworzyć z tyłu szyby niż czekać aż się zrobi chłodno, no ale cóż samochód jest wielki i do tego czarny, jest co schładzać, być może winą jest już zużyta sprężarka od klimy, ale póki działa to nie ruszam
musiałbym jeździć TICO żeby szukać powodu do robienia opisu ile rzeczy wejdzie do Sharana, dla tych co nie wiedzą: albo 7 foteli i wypad nad może ze znajomymi jednym samochodem, albo 2 fotele i wypad po małą chatkę do tartaku :)
W mieście jest ok, na autostradach przy większych prędkościach robi się szum, tutaj znowu gabaryt ma znaczenie, nie można oczekiwać od minibus'a super aerodynamiki
Generalnie samochód nie ma tendencji do psucia się, mi przez ostatnie 60 tys km przyszło wymienić 2 razy czujnik abs raz kpl tarcze/hamulce , rozrząd. Trzeba pamiętać tutaj o jednej rzeczy, ten samochód nie lubi tanich zamienników, za części trzeba swoje zapłacić, ale za to wymieniamy raz i zapominamy
Cena w stosunku do roku produkcji jest dość spora, ale rzeczywiście przekłada się na jakość
Nie wiem czym są drobne usterki odkąd nie mam opla :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i T 20V 150KM 110kW [l/100km]

13,0