Ocena kierowcy - Volkswagen Sharan II Van

Mihoo888, 10 lat temu
Silnik 2.0 TSI 200KM 147kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Sharan II Van 2.0 TSI 200KM 147kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Zadowolona żona ;-)
Auto w wersji highline- niby dobrze wyposażone ale jednak wymagające dodania kilku dodatków- automatyczne drzwi boczne i klapa, boczne poduszki, ciemne szyby, 2 dodatkowe fotele... Cena wtedy rośnie do nieprzyzwoitego poziomu. Uważam, że takie rzeczy jak przyciemnione szyby, 7 miejsc czujniki parkowania czy BT powinny być w standardzie. To jakiś absurd dopłacać w vanie za miejsca 6 i 7!
Wybrałem wersję Pb z racji przeznaczenia pojazdu- autem jeździ żona i wozi na co dzień 4 dzieci. Wybór padł więc na 200 konną benzynę z DSG. Wyraźnie cichsze auto vs diesel. Jeździ dużo łagodniej i przyjemniej (przynajmniej wg mnie i żony).
Ogólnie nie mam zastrzeżeń- działa płynnie i łagodnie. Wcześniej miałem Skodę Superb TDI 170 KM CR + DSG i mogę powiedzieć, że kombinacja TSI + DSG działa zdecydowanie lepiej niż TDI+ DSG. Chociaż bezapelacyjnie wygrywa tu Fordowski tandem: 2.0 EcoBoost 203 KM + PowerShift (pewnie zrugają mnie za to wszyscy fani VAG- ale wg mnie tak właśnie jest).
Mam sportowe zawieszenie. Tak naprawdę różnica jest tylko w długości sprężyn- są po prostu krótsze i ciut sztywniejsze. Na trasie odczuwalna różnica. W mieście nie. Ale tutaj znowu przyznam palmę pierwszeństwa Fordowi S-Max. Pod kątem jakości/ przyjemności prowadzenia nie do pobicia przez VAG.
Chyba wszystkie udogodnienia pod kątem dzieci. Wg żony 2 zintegrowane foteliki, elektrycznie otwierana klapa i drzwi to najlepsze co jest w tym aucie (wg tej właśnie kolejności :-)
OK.
OK.
Mało miejsca na nogi z przodu- deska opada dość nisko i nie da się mocno podnieść fotela, bo haczy się udami.
Po to właśnie wybór padł na jednostkę benzynową :-)
Tanio nie jest-pali więcej niż diesel ale po pierwsze było taniej w zakupie i będzie taniej w serwisowaniu.
Jakość w miarę ok, choć niektóre plastiki pozostawiają coś do życzenia. Tak samo wykładzina w bagażniku. Daję: przeciętnie, bo samo auto bardzo drogie, więc albo powinno być tańsze albo lepiej wykonane w szczegółach i lepiej wyposażone (patrz moja uwaga w: całokształt).
Brak uwag.
Brak uwag.