Ocena kierowcy - Volkswagen Sharan II Van

Silnik 2.0 TSI 200KM 147kW
Rok produkcji 2014
Volkswagen Sharan II Van 2.0 TSI 200KM 147kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Rabat handlowca
Inne : Nawigacja dla cierpliwych (RNS510). Słabo korzysta z funkcji iPhona.
Silnik : Skrzynia DSG wrzuca nadbiegi juz przy 50-60 km/h. Ciagle mnie to wnerwia. Brak trybu Dynamic nie Sport.
Inne : Za dodatkowe poduszki na tyl trzeba bulic. Dodatkowo pasy zwijaja sie jakby chcialy a nie mogly.
Jest drogo i nie rozumiem dlaczego tak drogo ;-) Auto na wypasie, bo ma prawie wszystkie dodatki. Nawigacja (RNS510) muli i ciut drazni - na cale szczescie mapy sa nienajgorsze i aktualne. ParkAssist tj. autokrecenie kierownica z reklamy to lekki bubel (ciezko lapie miejsca parkingowe). Latwiej wymienic czego moj pojazd celowo nie ma - nie ma elektrycznych drzwi i elektrycznej klapy bagaznika + nie ma szyberdachu (tego ciagle zaluje ale zona sie nie przekonala). Plus za hak elektrycznie chowany - wszystkim polecam (idealne rozwiazanie do transportu rowerow). Bardzo sie ciesze ze kupilem hak seryjny. Tempomat jak w starym Audi. Moglby byc aktywny lub miec jakis system precrash.
2.0 TSI to naprawdę cichy silnik i za to go chwalę! Słabnie dopiero od 160km/h w górę (myślę, że diesel 2.0 TDI 170km "szedł" lepiej przy prędkościach >160 km/h). Za to w zakresie prędkości najczęściej używanych przeze mnie (
To moja pierwsza automatyczna skrzynia biegów. Szybko zmienia biegi i wyczuwa intencje - za to ogromny plus. Wkurza mnie tylko włączanie sie 6ki od 60 km/h! W sumie skrzynia szybko redukuje jeśli dodać gazu, ale generalnie dążenie samochodu do wrzucenia 5 i 6 lekko mnie wnerwia. Sport jest tylko użyteczny dla mnie do wyprzedzania. Za wysoko trzyma obroty i jest zbyt głośny na co dzien. Generalnie brakuje mi jakiegoś trybu dynamic, który trzymałby obroty w aucie w okolicach 2000 a nie nadbiegi 5/6 "spoczywające" w okolicach 1200 obortow/sek :-| Powoli się przyzwyczajam ale idzie mi to z trudem. Zgłosze to chyba ASO bo tak niskie obroty są dla mnie dziwne.
Zadziwiajaco responsywny jak na wymiary kloca :-) Regulowane zawieszenie to troche pic na wode. Pisali o tym. Plusem jest niewielki ruch w przeswicie ale nie warto za to placic 5k. Myslalem, ze bedzie lepiej.
Super. Bardzo mi odpowiada doswietlenie wnetrza i wysoka pozycja za kierownica. W Audi siedzialem jakos bardzo nisko. Jedyne co mnie drazni to brak wyczucia przodu - nie widac gdzie sie konczy. Za to czujniki z przodu, z bodu i z tylu, kamera cofania. Ciut wnerwia takze to ciagle piszczenie jak sie parkuje na zwyklych miejscach w miescie.
Najbardziej doceniana cecha jest elektryka foteli i lusterek. Samochod pamieta ktory kluczyk ma jakie ustawienia i w niepamiec odchodza zmiany ustawien gdy zmienia sie kierowca (np. zasiada zona). Nawigacje z checia bym wymienil na cos nowoczesniejszego. Strasznie sie zolwi i drazni mnie wpisywanie/macanie tego urzadzenia.
2 agregaty - jeden na przod, drugi na tyl i tak trzymac! Max na klimie i w ciagu 2ch minut w nagrzanym aucie z 40C robi sie 24C. Super sprawa. Mam nadzieje, ze ogrzewanie bedzie rownie wydajne. W sumie na to licze - silnik benzynowy szybciej lapie temperature wiec z nagrzewaniem powinno byc lepiej (szybciej) niz w dieslu.
Jest ok. Fotele 2go rzedu regulacja elektryczna tyl, przod i wysokosc. Pelna elektryka i pamiec foteli pierwszego rzedu. Pasezerowie takze nie narzekaja. Kazdy fotel indywidualnie regulowany przod/tyl.
Dzieki silnikowi jest super. Chwale sobie i bardzo sie z tego ciesze ze auto mnie nie zawiodlo :-)
Nie wiem. Duzo pali bo dajemy w gary - za to jest przyjemnosc z jazdy. Poza tym koszty utrzymania powinny byc przy naszych przebiegach nizsze niz diesla (max. 15000-20000 rocznie). Na to bynajmniej licze. Pozyjemy - zobaczymy. A no i zadnych g... adblue w moim aucie.
Strasznie drogo z dodatkami. VW przesadzil z cena. Salony skore do negocjacji - 15%. Najgorsze ze praktycznie brak konkurencji. SMAX czy Galaxy to ciagle nie jest to.
Odpukac (na razie nic). Pogadamy za 40000 km.
Odpukac (na razie nic). Pogadamy za 40000 km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 200KM 147kW [l/100km]

12,2