Ocena kierowcy - Volkswagen Sharan II Van

Tomek, 10 lat temu
Silnik 2.0 TDI-CR BMT 140KM 103kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Sharan II Van 2.0 TDI-CR BMT 140KM 103kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Odpryski lakieru na masce.
Inne : Przy znacznym zużyciu płynu AdBlue z jego zbiornika, znajdującego się z boku bagażnika wydobywają się dziwne, nieprzyjemne dźwięki (charakterystyczne bulgotanie)
Ogólnie jak na auto tej klasy nie ma rewelacji, poprawnie, aczkolwiek na kolana nie powala. Jakość lakieru rozczarowała mnie bardzo. Z drugiej strony jestem mile zaskoczony kulturą pracy silnika i łatwością prowadzenia.
Silnik jak do tej pory bez zarzutów, szczerze mówiąc byłbym zaskoczony, gdyby po tak krótkim okresie użytkowania było inaczej.
Jeżdżę tym samochodem od 6 miesięcy i nie zdarzyło się jeszcze aby skrzynia biegów \"haczyła\" lub były z nią jakiekolwiek inne, choćby najmniejsze problemy
Ogólnie poprawnie, czasami czuje się dołki, szczególnie gdy wjedzie w nie któreś z tylnych kół.
Widoczność jest dobra, sytuację poprawiają jeszcze czujniki umieszczone z przodu i z tyłu, które potrafią wykryć nawet przeszkodę znajdującą się nieco z boku.
Nie ma się do czego przyczepić.
Ogólnie w porządku. Klimatyzacja automatyczna działa poprawnie, choć przy maksymalnej szybkości wentylatora jest nieco za głośna.
Jak to Van, tutaj na przestrzeń naprawdę nie ma co narzekać.
Nie mogę narzekać, głośniejszy staje się dopiero przy wyższych prędkościach, do 120km/h jest naprawdę cicho.
Jak dotąd nie odwiedzałem jeszcze serwisu, jest to samochód służbowy i ceny przeglądów na szczęście nie spędzają mi snu z powiek.
I tu dochodzimy chyba do najsłabszego punktu Sharana, wydaje się, że od auta w tej cenie można i chyba należałoby wymagać nieco więcej.
Jak dotąd nie zostały mi w ręku klamki ani przyciski, inne drobne usterki też w zasadzie nie występowały.
Jak do tej pory zaniepokoiły mnie poważnie odpryski lakieru na masce samochodu. Co prawda jeździłem w zimie ze znacznymi prędkościami po autostradach ale w końcu samochody do tego służą. Jak na auto w cenie ok. 130 tys. złotych uważam, że jest to nie do przyjęcia. Zrozumiałbym, gdyby przypadkowo jakiś drobny kamyk uszkodził powłokę w jednym miejscu ale takich miejsc po pół roku użytkowania jest kilkanaście, a jeśli przyjrzeć się dokładnie, to może i więcej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI-CR BMT 140KM 103kW [l/100km]

7,1