Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan Allspace SUV

Silnik 2.0 TSI 220KM 162kW
Rok produkcji 2019
Przebieg: 1 000 tys. km
Volkswagen Tiguan Allspace SUV 2.0 TSI 220KM 162kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Świetne rodzinne auto. Bezpieczne, komfortowe. Posiada potężny bagażnik, super osiągi jak na tak duży samochód (6.3s/100km). Mógłby troszkę mniej palić ale coś za coś. Auto jest solidnie wykończone jak przystało na VW. Wielu narzeka ,że VW są nudne ale paradoksalnie każdy chciałby go mieć. Ja też tak narzekałem (zaczynając od golfa, jetty) ale wciąż jednak wracam do tej marki. Po prostu VW jest solidnym autem i trzymające cenę. Napęd 4motion uratował mnie już kilka razy. Skrzynia DSG spisuje się wzorowo. Allpace może nie porywa wyglądem , ale wewnątrz i w czasie jazdy czuje się w nim bezpiecznie, komfortowo i mam wielka frajdę z jazdy. Pokuje całą rodzinę w chyba jeden z największych bagażników w tej klasie, Audi Q5 może się, ze swoim bagażnikiem schować. Nie jest przy tym tak krzykliwy . Ale o gustach.....itd itd. Posiadam wersje 5 osobową ponieważ taką chciałem ze względu na bagażnik. Moim zdanie trzeci rząd siedzeń jest bez sensu, tylko dla małych dziec,i a gdzie wówczas bagażnik?
220km robi robotę. Na początku jeździłem z tempomatem bo jak straciłem na chwile z oka szybkościomierz zaraz robiło się pod mandat.
Nie szarpie , przyjemnie płynnie zmienia biegi. fajna sprawa z manetkami.
Jest do bólu poprawny. można sobie dostosować tryby comfort, sport , ofroad itp.
Bryła nie porywa , z zewnątrz kanciasty, ale dla mnie ok ponieważ nie gustuje w autach zwracających na siebie uwagę, lubię mniej krzykliwe formy.
Duża przestrzeń przeszklona poza tym czujniki i kamera 360 .
Poza karoserią, wszystko jak w VW intuicyjne i na swoim miejscu.
Szybko grzeję, klima. wydajna ok
mam 182cm i komfort na nogi , wygodne fotele w wersji alcantara (nie wybierać skóry, chyba że z wentylacją). Z tyłu swobodnie siedzą trzy osoby (fotele przesuwane). Posiadam wersje 5 osobową.
Bardzo dobre
Trochę pali w mieście 9,5 -10,5 w mieście. Poza tym na razie nic się nie psuło.
Auto w porównaniu z innymi markami w podobnej klasie , nie wypada źle.
Na razie odpukać nic nie robiłem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 220KM 162kW [l/100km]

9,4