Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Volkswagen Tiguan Allspace

Volkswagen Tiguan Allspace
Lata produkcji: 2017 - teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Crossover SUV (segment I) produkowany od 2017 roku. Model, na co wskazuje jego nazwa, stanowi przedłużoną wersję bazowego VW Tiguana. Z racji większych od niego rozmiarów, Tiguan Allspace plasuje się pomiędzy grupą kompaktowych SUV-ów i SUV-ów klasy średniej. Model opcjonalnie oferowany jest także z trzecim rzędem siedzeń (wówczas może przewozić 7 osób). Zbudowano go na nowej modułowej płycie podłogowej VW Group MQB – Tiguan Allspace dzieli ją nie tylko ze swoim mniejszym bratem, ale i z innymi SUV-ami w grupie Volkswagena, np. Skodą Kodiaq, VW T-Roc oraz Seatem Ateca.

 

Tiguan Allspace – nowa wersja bestsellera, auto niezwykle przestronne, z rozstawem osi większym o 109 mm i nadwoziem dłuższym o 215 mm. Nowy model może przewieźć większą liczbę pasażerów i więcej bagażu, stwarza też więcej możliwości aranżacji wnętrza.

Dzięki zwiększonemu rozstawowi osi oraz przedłużonej tylnej części nadwozia wzrosła ilość miejsca dla pasażerów i na bagaż. Większy rozstaw osi sprawił, że ilość miejsca z tyłu na wysokości kolan pasażerów wzrosła o 54 mm i jest go tam tyle, ile w dużych autach przeznaczonych do pokonywania dalekich dystansów.

Powagosław

Ciekawa alternatywa dla bazowego Tiguana, o ile pięć miejsc w podstawowej wersji to za mało. No i praktyczność Allspace’a kosztuje na tyle mało, że ma to sens. No i dłuższy Tiguan to nadal zgrabny Tiguan.

~Powagosław
Luzacjusz

Mamy nadwyżkę budżetową, tak? Więc kto wie, może polski minister rodziny i polityki społecznej wprowadzi ulgi na ten samochód po trzecim dziecku? To auto dla ludu, panie ministrze, nie bądźmy wybredni.

~Luzacjusz

Volkswagen Tiguan Allspace – wybierz silnik

Dane techniczne Volkswagen Tiguan Allspace

Moc silników 150–240 KM
Pojemność silników 1,4–2,0 l
Prędkość maksymalna 198–228 km/h
Przyspieszenie 0-100 6,7–9,9 s
Volkswagen Tiguan Allspace SUV